• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /23 V 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu "w ciągu roku” i zielonego koloru szat liturgicznych. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W Bazylice o godz. 11.00 Eucharystia pod przewodnictwem
Ks. Bpa W. Meringa.

2. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Najświętszej. Niedziela ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które nie przystąpiły w tym czasie do sakramentu pokuty i nie przyjmą Komunii św. "zaciągają na siebie grzech ciężki”.

3. Jutro o godzinie 7.00 będzie sprawowana Msza św. za śp. s. Rafaele JEDYNAK, naszą byłą zakrystiankę, która zmarła w minionym tygodniu w wieku 54 lat.

4. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą broszurę; "Dzieci w wirtualnej sieci”. Jest to dobra pomoc dla rodziców w odpowiedzi na pytanie: Co może zranić moje dziecko w sieci?

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: we wtorek - wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII i św. Marii Magdaleny de Pazzi; w środę - św. Filipa Nereusza, w czwartek - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki Sieradza.

6. Dziękujemy ks. Maciejowi Pawlakowi za przewodniczenie Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 w rocznicę I Komunii dzieci klas czwartych. Dziękujemy też katechetom za pomoc.

7. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, które w ubiegłą niedzielę przeżywały swoją uroczystość za ofiary przekazane na rzecz parafii: I gr. z g.10.30 złożyła - 980 zł.; II gr. z g.12.00 - 1440 zł.

8. Dziękujemy też za 4 ofiary złożone na konto parafialne na sumę - 450 zł. I za 3 indywidualne - 440 zł.

9. Planujemy 3 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała urządzić procesję ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy jak to bywało przed epidemią. Już dziś prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie się do budowy ołtarzy, a także asystę, chór i dzieci komunijne do sypania kwiatków oraz ministrantów.

10. Właśnie 3 czerwca 1921r. sto lat temu w Krakowie Biskupi dokonali Aktu poświęcenia całej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W czasie każdej Mszy w Boże Ciało, a szczególnie w czasie procesji po Mszy o godz. 16.00 chcemy dokonać w naszej parafii ponowienia tego Aktu poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w kolejne niedziele czerwca dokonamy poświęcenia osobistego, parafii, rodzaju ludzkiego oraz małżeństw i rodzin.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, tygodnika Idziemy, a w nim min. Prymas Wyszyński i matka Czacka - Łączyła ich więź szczególna. Prymas Wyszyński wspierał Dzieło Lasek i towarzyszył matce Elżbiecie Róży Czackiej do końca jej ziemskiego życia, Otwórz serce na Chrystusa - Zmieniają się czasy, epoki i nurty myślenia, człowiek jednak w swojej mentalności i sposobie przeżywania życia pozostaje taki sam, Między nauką a wiarą - Anglikański duchowny Alister McGrath, będąc jeszcze studentem na Uniwersytecie Oksfordzkim, uświadomił sobie, że chrześcijaństwo wyjaśnia rzeczywistość o wiele lepiej niż ateizm i wiele innych ciekawych artykułów.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme