• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

Rekolekcje Adwentowe

900 lat Diecezji Włocławskiej

VI Niedziela Wielkanocna /09 V 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś słyszymy Chrystusową naukę o realizacji w codziennym życiu przykazania miłości, bo dopiero wtedy będziemy Chrystusowymi przyjaciółmi, czy więc nimi jesteśmy?

2.  W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwa związane z Dniami Krzyżowymi, w czasie których modlimy się o dobre urodzaje i w intencji krajów głodujących. Po Mszy wieczornej procesja do krzyża i modlitwy w powyższych intencjach.

3.  W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy ziemskie życie Chrystusa. Przed sumą parafialną procesja ze stacją na środku kościoła. Po sumie zdejmuje się czerwoną stułę z krzyża ołtarzowego i chowa figurę Zmartwychwstałego Chrystusa.

4.  W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej - po  Mszy św. wspólnoty poprowadzą dwie części różańca, o godz. 20.00 - czuwanie fatimskie; w piątek - święto św. Macieja Ap. Jest to dzień imienin naszych księży wikariuszy, którym  już dziś życzymy upodabniania się do Chrystusa Dobrego Pasterza  oraz  stawania się każdego dnia Jego przyjacielem.

5.  Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ofiary złożone na cele parafialne - I grupa - 690 zł, II grupa - 600 i III - 480 zł.

6.  Dziękujemy też za 2 ofiary indywidualne - 200 złotych.

7.  W sobotę  o godz. 9.00 spowiedź św. dla I grupy dzieci i rodziców, o godz. 9.45 - dla II grupy. Pierwsza Komunia św. w niedzielę o godz. 10.30 i 12.00, prosimy parafian o wybór innych godzin uczestnictwa w Eucharystii.

8.  Próby przed I Komunią św.: poniedziałek godz. 16.00 – II grupa, godz. 19.00 – I grupa; wtorek  godz. 16.00 – II grupa; środa godz. 16.00 – I grupa, godz. 19.00 – II grupa; piątek  godz. 16.00 – I grupa.

9.  Komunia św. rocznicowa w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 23 maja, o godz. 10.30  SPI 8, SP Gminy Sieradz, SP 9, o godz. 12.00 SP 10.

10.  Sakrament Bierzmowania młodzieży naszej parafii, zostanie udzielony w terminie powakacyjnym. 

11.  Intencja z soboty 15.05. z godziny 7.00 + Wojciech Pośpiech, zostanie odprawiona tego samego dnia o godzinie 18.00

12.  Przy wyjściu ze świątyni można złożyć podpis w obronie Radia Maryja oraz pod obywatelskim projektem ustawy "StopLGBT”.

13.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w dzisiejszym tygodniu Idziemy min. artykuły: Pułapka na nastolatka: Uderzający jest brak kontroli rodziców nad tym, co oglądają ich dorastające pociechy. - mówi Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty, Normalne rzeczy: Życie Kościoła toczy się w parafii. - mówi bp. Krzysztof Wętkowski, nowo mianowany ordynariusz włocławski, w rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim i wiele innych ciekawych artykułów.

14.  Bóg nam błogosławi. Wróćmy z Nim do naszych domów i codziennych obowiązków  starając się dobrze przeżyć nadchodzące dni.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme