foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W Wielką Noc dzwony ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy 2021.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia III Dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

3. Świętowanie Wielkiej Nocy trwa przez całą oktawę, w tym czasie każdego dnia wspominamy wydarzenia wielkanocne. Msze dziś i jutro według układu niedzielnego. Dziś o godz. 18.00 Msza św. i Nieszpory kończące Triduum Paschalne.

4. Oktawa wielkanocna zakończy się w przyszłą niedzielę uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą ustanowił papież Jan Paweł II.

5. W sobotę od godz.19.00 do 22.00 czuwanie przed Świętem Miłosierdzia Bożego i modlitwa o ustanie epidemii coronawirusa.

6. Dziękujemy p. Joannie, Dominice, ks. Maciejowi, panu Wojciechowi z synem Pawłem, panu kościelnemu Józefowi i jego żonie oraz wszystkim za pomoc przy dekoracji świątecznej i sprzątaniu kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia liturgii Triduum Paschalnego, szczególnie ceremoniarzowi Bartłomiejowi i tym którzy w nim uczestniczyli.

7. Przekazujemy również wszystkim parafianom życzenia świąteczne, które do nas dotarły od pana ministra Tomasza Rzymkowskiego, pana wojewody łódzkiego Grzegorza Schreibera, p. Posła Piotra Polaka, pana starosty Mariusza Bądziora, pana prezydenta Pawła Osiewały, pana wójta Jarosława Kaźmierczaka, p. Dyrektora ZUS dr Krzysztofa Jędrzejewskiego - naszego parafianina, sióstr Urszulanek, zarządu spółdzielni mieszkaniowej oraz wiele innych.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: w tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: - Optymizm pustego grobu – W trudnych czasach warto pokrzepić się słowami Chrystusa Zmartwychwstałego – zachęca o. Dariusz Kowalczyk SJ, - Po co nam relikwie? – Skąd wziął się kult relikwii i jak uniknąć traktowania ich w sposób magiczny? – wyjaśnia ks. prof. Marek Tatar  oraz wiele innych ciekawych artykułów.

9. Naszym parafianom i Gościom życzymy byście doświadczyli w tym trudny czasie prawdziwej radości, otuchy i nadziei oraz przejścia z Chrystusem Zmartwychwstałym ze śmierci do życia.