foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wizyta duszpasterska A. D. 2022/2023

900 lat Diecezji Włocławskiej

Orszak Trzech Króli 2023

Orszak Trzech Króli

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W czasie tego Wielkiego Postu usłyszeliśmy już o Chrystusie, ale ciągle chcemy wiedzieć więcej, być bliżej Niego. Wykorzystajmy ten pozostały czas Wielkiego Postu na zaprzyjaźnienie się ze Zbawicielem.

2. Chrystus nie ukrywa przed słuchaczami, że jeśli za Nim pójdziemy i staniemy się Jego uczniami, to będziemy zobowiązani do dawania świadectwa.

3. Dzisiejsza niedziela dawniej była nazywana niedziela Męki Pańskiej, a liturgia słowa rozpoczynając od dziś będzie się koncentrowała na męce Chrystusowej. Stąd już dziś zasłonięte obrazy i krzyże, które mają nam przypominać również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Będzie to bogaty w wydarzenia zbawcze czas dany nam przez Boga jako pomoc dla naszego zbawienia.

5. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą ulotki informacyjne dot. akcji: „Bóg daje życie – smog je zabiera”.  Zachęcamy do zapoznania się z tą akcją zwłaszcza osoby, które ogrzewają swoje mieszkania indywidualnie przy użyciu pieców starszej konstrukcji.

6. W tym tygodniu kolejne spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. W środę na godz. 19.00 zapraszamy kandydatów ze szkoły nr 10 natomiast w piątek na godz. 18.45 kandydatów z pozostałych szkół, w tym także kandydatów starszych.

7. W związku z tym, że w miesiącu kwietniu pierwszy piątek miesiąca przypada w Wielki Piątek, prosimy, by osoby praktykujący spowiedź pierwszopiątkową skorzystali ze spowiedzi w najbliższym tygodniu, lub w przyszłym, najpóźniej do Wielkiej Środy, jako że w Triduum Paschalne nie będzie już możliwości spowiedzi. Przypominamy jednocześnie, że istotą praktyki pierwszego piątku jest nie sama spowiedź, a Komunia Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy świata przyjęta w stanie łaski uświęcającej. W Wielki Piątek przepisy liturgiczne nie przewidują też możliwości udzielania Komunii Św. poza wyjątkiem wiatyku, dlatego zapraszamy do udziału w Liturgii Wielkiego Piątku wraz z przyjęciem Komunii Św.

8. W Wielką Sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Osoby praktykujące nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy tego dnia na godz. 16.00 na Różaniec połączony z adoracją i 15 minutowym rozmyślaniem. Komunię Św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi będzie natomiast można przyjąć tego dnia wyłącznie w trakcie nocnej liturgii Wigilii Paschalnej.

9. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. Do puszki przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła złożono do tej pory 1000zł.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy”, miesięczników „W naszej Rodzinie” wraz z książką z rekolekcjami oraz „Rycerz Niepokalanej”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Dajemy nadzieję – Co dzisiejsza medycyna ma do zaoferowania małżeństwom borykającym się z niepłodnością?; Bóg nie błogosławi grzechu – Dlaczego Kościół nie może błogosławić związków homoseksualnych? – wyjaśnia nota watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary; oraz wiele innych ciekawych artykułów.

11. Umocnieni łaską Chrystusa i Jego błogosławieństwem, idźmy do świata krocząc ścieżkami Bożego Prawa. Bądźmy świadkami wiary.