foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Chrystus ukazuje dziś, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z osobistej doskonałości.

2. Dziś rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje, po roku przerwy z powodu wirusa. Przewodniczył będzie tym rekolekcjom ks. Przemek Krawiec - pallotyn z Warszawy, którego bardzo serdecznie u nas witamy prosząc dla niego o moc Ducha Świętego. We wtorek kapłani z dekanatu będą nam służyć, abyśmy skorzystali z miłosierdzia Bożego, z sakramentu pokuty i pojednania. W środę będą posługiwać nasi kapłani. Zechciejmy zatroszczyć się również o naszych bliźnich, którzy w Bogu widzą jedynie surowego sędziego i ciągle boją się skorzystać z Bożego miłosierdzia.

3. W związku ze zmianą programu rekolekcji, Msza Św. w środę 17 marca, za ś.p. Jana Walczaka z godz. 12.00 zostanie odprawiona o godz. 16.00.

4. W czasie trwania rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach ewentualnych pogrzebów prosimy zgłaszać się do zakrystii.

5. W piątek, tj. 19 marca przypada uroczystość św. Józefa. Msze święte w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W Roku Świętego Józefa skorzystajmy z odpustów związanych z tym szczególnym patronem.

6. W sobotę 20 marca odbiór alb komunijnych w salce parafialnej. Plan odbioru przekazali katecheci przez dziennik elektroniczny.

7. Dziękujemy za cztery ofiary indywidualne na potrzeby parafii na sumę 750 zł oraz za 7 ofiar na konto bankowe na sumę 550 złotych. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy”, miesięczników „W naszej Rodzinie” wraz z książką z rekolekcjami oraz „Rycerz Niepokalanej”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Co ma pandemia do grzechu? – Jeśli swoim niefrasobliwym zachowaniem działamy odstraszająco dla innych, że rezygnują oni z udziału w liturgii, to jest to grzech zgorszenia – mówi abp Henryk Hoser; Święty Józef kaliski – Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i cuda, które tam się dokonują; oraz wiele innych ciekawych artykułów.

9. Umocnieni łaską Chrystusa i Jego błogosławieństwem, idźmy do świata krocząc ścieżkami Bożego Prawa. Bądźmy świadkami wiary.