foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne online

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu wezwaniami "Nawracajcie się”, "Wierzcie w Ewangelię”, to sugestie, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

2. Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek o godz. 17.00 i 17.30 Droga krzyżowa, a także w niedziele o godz. 16.00 Gorzkie Żale. Przygotowujmy się również do spowiedzi wielkopostnej - nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę. Przez ostatnie 15 lat przypominamy, że Święta Paschalne zaczynają się nie dopiero w Niedzielę Zmartwychwstania, ale już w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej. Wtedy rozpoczyna się Triduum Paschalne i trwa aż do Nieszporów – do wieczoru Niedzieli Zmartwychwstania. Do tego więc czasu powinniśmy wszyscy skorzystać z sakramentu pokuty, gdyż świętuje się już w stanie łaski uświęcającej. Natomiast ci, którzy przybywają z zagranicy, z delegacji zawsze mogą poprosić w zakrystii o spowiedź.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek - poświęcenie katedry św. Piotra w Rzymie; we wtorek - św. Polikarpa.

4. Jak co roku Rycerze Kolumba organizują Ekstremalną Drogę Krzyżową. Planowany termin to 19 marca. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie www.edk.org.pl

5. Dziękujemy Rycerzom Kolumba za wyremontowanie w ostatnim czasie salki dla naszego chóru parafialnego oraz za pomoc w remoncie mieszkania dla samotnej kobiety – matki dwójki dzieci. Bóg zapłać.

6. W piątek o godz. 18.30 spotkanie katechetów naszej parafii.

7. Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych na sumę 550 złotych.

8. W przyszłą niedzielę jesteśmy proszeni o ofiary składane do puszek na pomoc Kościołowi w Afryce. Jest to tradycyjna zbiórka, która ma miejsce zawsze w drugą niedzielę Wielkiego Postu. O pomoc prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy, miesięczników „W naszej Rodzinie”, „Anioł”, „Rycerz Niepokalanej” oraz „Różaniec”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Jak przeżyć Wielki Post? – Tegoroczny Wielki Post od samego początku jest inny niż w latach poprzednich. Co przyjdzie nam łatwiej, a co trudniej?; W poszukiwaniu ratunku – W jaki sposób przeciwdziałać destrukcyjnym wpływom pandemii na naszą psychikę? oraz wiele innych ciekawych artykułów.

10. Pokrzepieni Chlebem Aniołów idźmy do codziennych naszych zmagań świadomi, że Bóg jest jedyną Osobą, w której możemy zakotwiczyć nasze życie. Przyjmijmy Jego Błogosławieństwo.