foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne online

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem - te związane z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uzdrowić jest Jezus Chrystus - lekarz ciał i dusz ludzkich.

2. Pomocą dla nas w tym uzdrowieniu jest rozpoczynający się w Środę Popielcową Wielki Post, w którym przez praktyki wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z naszej choroby.

3. Od roku 604 Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową. W tym dniu obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania i uczestniczenia w zabawach. Msze święte w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi krzyżowej z udziałem dzieci, a o godz. 17.30 z udziałem dorosłych i młodzieży. W niedzielę po Mszy o godz. 16.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną - nauki będzie w tym roku głosił ks. mgr. lic. Krzysztof Kaczmarek.

5. W najbliższy piątek także, trzeci piątek miesiąca, zapraszamy na godz. 19.00 mężczyzn na „męski różaniec” podczas którego modlić się będziemy w intencji mężczyzn oraz rodzin.

6. Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na koncie parafialnym na sumę 700 złotych oraz za jedną ofiarę na witraż w wysokości 1000 złotych, jedną - 200 zł. i 4 ofiary indywidualne - 350 złotych. Bóg zapłać.

7. Odczytać informacje o zbiórce dla Amelii Gidelskiej - Apel Rodziców…

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy, miesięczników „W naszej Rodzinie”, „Anioł”, „Rycerz Niepokalanej” oraz „Różaniec”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Małżeńskie rozmowy – Dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno się porozumieć, kiedy mija zakochanie i jak wówczas prowadzić dialog w małżeństwie?; Czego potrzeba rodzinie? – Jak przeciwdziałać pladze rozwodów i spadkowi dzietności polskich małżeństw? oraz wiele innych ciekawych artykułów.

9. Trędowaty mówił z pokorą do Jezusa, że może go oczyścić, jeśli taka będzie Jego wola. My też wierzymy, że z miłością będzie nas bezpiecznie prowadził po ścieżkach naszego życia.