foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne online

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. My, jako uczniowie Chrystusa, mamy ten obowiązek podejmować i realizować w naszym życiu. Aby mieć siłę do jego realizacji, potrzebna jest nam osobista bliskość z Jezusem, wyrażająca się w refleksji nad słowem Bożym i modlitwie.

2. W liturgii wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek - św. Hieronima Emilianiego; w środę - św. Scholastykę; w czwartek - Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Zapraszamy w tym dniu chorych na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem.

3. Wielką pomocą w formacji duchowej jest prasa katolicka. Polecamy tygodnik "Idziemy” i inne czasopisma.

4. Kolęda w tym roku - zakończona tydzień temu - była inna niż do tej pory. Inna to nie znaczy, że gorsza. Mieliśmy do wyboru dwie jej formy - tradycyjną w naszych domach i w kościele na Mszy świętej i nabożeństwie do św. Józefa. W formie tradycyjnej mieliśmy zaproszenie do 251 domów. Natomiast w kościele uczestniczyło ok. 935 przedstawicieli rodzin. W sumie więc w kolędzie 2021 uczestniczyło 1186 rodzin, a zatem trochę mniej niż 1/4 tych, którzy nas przyjmowali do tej pory. Rodziny i osoby samotne złożyły z racji kolędy również ofiary na sumę 52 969 złotych. Jesteśmy pełni podziwu za Waszą ofiarność i zaufanie. Dziękujemy za przyjęcie nas, za gościnę. Dziękujemy za kolędowanie w kościele - też było piękne i głęboko przeżywane przez wielu. Ofiary zebrane zostały złożone na subkoncie parafialnym i będą podstawą do realizacji drugiego witraża przedstawiającego Archanioła Gabriela - scenę Zwiastowania. Nie wiadomo czy w tym roku, gdyż epidemia - czas niepewny, a z drugiej strony sporo też brakuje do realizacji witraża oraz wymiany okna na aluminiowe. Oddajemy tę sprawę św. Józefowi z którym przeżywaliśmy tegoroczną kolędę i którego Rok obecnie obchodzimy. Jeszcze raz dziękujemy naszym Parafianom.

5. Dziękujemy także za 5 ofiar złożonych na konto bankowe parafii na sumę 430 zł., za 200 zł. - na witraż i za 4 ofiary indywidualne - 550 złotych. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem po każdej Mszy Św. odbędzie się kiermasz ciast. Swoimi ofiarami wesprzeć będziemy mogli leczenie ciężko chorej Amelki Gidelskiej, która urodziła się z czterokończynową artrogrypozą i wymaga bardzo kosztownego leczenia za granicą. Za wsparcie już dziś składamy wszystkim Bóg zapłać.

7. W ostatnim czasie udało się doświetlić prezbiterium dziesięcioma reflektorami: 2 oświetlają ambonkę komentatorską, 2 ambonę, 4 sztuki oświetlają ołtarz, 2 sztuki środek ołtarza. Włączanie i regulacja jasności na pilota. W godzinach od 19.00 do 23.00 oświetlony jest też czterema sztukami lamp witraż św. Michała Archanioła - sterowanie z aplikacji w telefonie. Zakupiono też 7 sztuk żarówek i wymieniono je na zewnątrz kościoła. Koszty tych prac z podnośnikiem wyniosły 3480 złotych. Za projekt, dobór lamp i wykonanie dziękujemy parafianinowi panu Wojciechowi Romanowi.

8. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, byśmy potrafili coraz lepiej przeżywać dobro, znosić trudności i nie wybierać tego, co prowadzi do zła.