foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne online

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam Jezusa nauczającego w Kafarnaum. My również wysłuchaliśmy Jego słowa; chciejmy je rozważyć w swoim sercu, a przede wszystkim realizować w swoim życiu.

2.  W tym tygodniu - 2 lutego - we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego. Uobecniamy w nim wydarzenia związane z przyniesieniem do świątyni jerozolimskiej Dzieciatka Jezus i ofiarowaniem Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy na Mszę z gromnicami, które będą w czasie liturgii poświęcone. Zadbajmy by woskiem nie zabrudzić ławek czy marmurowej posadzki. Msze św. w tym dniu wg. porządku niedzielnego. Z tym świętem związany jest dzień życia konsekrowanego i zbiórka ofiar do puszek na zakony kontemplacyjne, które są w ciężkiej sytuacji. O zbiórkę prosimy Rycerstwo Niepokalanej, Żywy Różaniec i wdowy konsekrowane.

3.  Już jutro rozbieramy dekorację Bożonarodzeniową. Chętnych do pomocy przy tej pracy zapraszamy jutro po Mszy Św. wieczornej.

4.  W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek ze spowiedzią od godz. 16.00 i pierwszą sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami.

5.  Kościół czerpie duchową moc dla wypełniania swojej misji z nieustannego uobecniania Eucharystii ofiary Krzyża i z komunii z Ciałem i Krwią Chrystusa.

6.  W minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Odbywała się ona w dwóch wariantach: w świątyni i na indywidualne zaproszenie w domach w formie tradycyjnej. Składamy serdeczne podziękowanie zarówno za życzliwe przyjmowanie nas w domach, jak i za obecność na wspólnej modlitwie w kościele podczas Mszy o godz. 18.00 przez ostatnie dwa tygodnie. Bóg zapłać.

7.  Dziękujemy także za jedna ofiarę na witraż na sumę - 1000 zł, jedną na kościół - 300 zł. i jedną w wysokości 150 zł.

8.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy", miesięczników „W naszej Rodzinie” wraz z książką, „Anioł” oraz „Różaniec”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Kobiety bliżej ołtarza  – Co zmienia papieska decyzja o możliwości dopuszczenia kobiet do posługi lektoratu i akolitatu?; Wynagradzanie Sercu Jezusa – Na czym polega idea nabożeństwa wynagradzającego Sercu Jezusa? Oraz wiele innych ciekawych artykułów.

9.  Pan Bóg umocnił naszą nadzieję. Wracamy do domów i codziennych spraw pełni pokoju, radości i ufności. Dzielmy się nimi z innymi.