foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne online

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Na początku dzisiejszych ogłoszeń, ze smutkiem informujemy, iż w sobotę, 23 stycznia, w godzinach porannych zmarł ks. kan. Zenon Banasiak, który jako emeryt przez 14 lat posługiwał w naszej parafii do grudnia 2019r.
Wolą ks. kanonika było, by został pochowany na cmentarzu w swojej rodzinnej parafii. Pogrzeb odbędzie się zatem w parafii w Opatówku we wtorek o godz. 13.00.
W naszym kościele natomiast odprawiona zostanie Msza żałobna w Jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 12.00

2.  W tym tygodniu kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; tradycyjnie jego zakończenie przypada w dzień, w którym w liturgii wspominamy nawrócenie św. Pawła, a więc w poniedziałek 25 stycznia. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa.

3.  Z encykliki Ecclesia de Eucharistia: "Apostołowie przyjmując w Wieczerniku zaproszenie Jezusa: Bierzcie i jedzcie… Bierzcie i pijcie z niego wszyscy, weszli z Nim po raz pierwszy w Komunię sakramentalną. Od tej chwili aż do końca czasów Kościół buduje się przez tę Komunię sakramentalną z Synem Bożym, który się za nas wydał: To czyńcie na moją pamiątkę… Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę”.

4.  Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na pomoc Chorwacji, która ucierpiała z powodu trzęsienia ziemi. Żywemu Różańcowi i Rycerstwu Niepokalanej dziękujemy za posługę w ich zbiórce.

5.  Bóg zapłać za 11 ofiar na cele parafialne na sumę 1050 zł. - w tym za 4 na konto parafialne.

6.  Z racji piątej niedzieli miesiąca, za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę kościołów w naszej diecezji.

7.  Dziękujemy też za życzliwe przyjęcie nas na kolędzie w tradycyjnej formie w mijającym tygodniu. Dziękujemy również wszystkim parafianom za udział w kolędzie, która odbywała się w tym tygodniu w kościele. Bóg zapłać również za ofiary kolędowe. Plany kolędowe na najbliższy, ostatni już tydzień:
KOLĘDA w formie wspólnej modlitwy w kościele - 25 stycznia – 30 stycznia 2021
WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA w formie tradycyjnej – (do osób, które zaprosiły kapłana) 25 stycznia – 29 stycznia 2021

8.  Nakarmieni słowem, czynem i Ciałem Jezusa, przyjmijmy Boże błogosławieństwo i idźmy na zewnątrz, by nieść światu orędzie nawrócenia i przebaczenia.