foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne online

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą uroczystość Objawienia Pańskiego uświadamiamy sobie, że Boga można poznać zarówno dzięki Bożemu objawieniu, jak również w sposób naturalny. Ofiary dziś zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

2. Tak jak już ogłaszaliśmy, w tym roku nie będzie z wiadomych przyczyn Orszaku Trzech Króli, który tak pięknie przyjął się w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w zamian ogłoszenie konkursu na Bożonarodzeniową szopkę i spotkanie kolędowe przy żłóbku. Już w tej chwili dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Sieradza p. Pawłowi Osiewale oraz Staroście Powiatu sieradzkiego p. Mariuszowi Bądziorowi za ufundowanie nagród dla zwycięzców. Dziękujemy także Rycerzom Kolumba, którzy w ostatnich latach odpowiedzialni są za organizację Orszaku Trzech Króli, a w tym roku koordynują Konkurs na Bożonarodzeniową szopkę rodzinną.

3. Kredą dziś pobłogosławioną oznaczamy drzwi, aby było widać, że w tym domu mieszkają katolicy. Błogosławimy też kadzidło.

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy ona okres Bożego Narodzenia. Święto to przypomina nam przyjęty chrzest i naszą przynależność do Kościoła Chrystusowego. Polećmy w tym dniu w naszych modlitwach, naszych rodziców, chrzestnych, kapłana, który nam tego sakramentu udzielił.

5. W Eucharystii otrzymujemy gwarancję zmartwychwstania ciał, które nastąpi na końcu świata: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”. Święty Ignacy Antiocheński określał Chleb eucharystyczny jako lekarstwo nieśmiertelności, antidotum na śmierć.

6. Niech Boże błogosławieństwo oświeci nasze serca, abyśmy potrafili ofiarowywać się Stwórcy w każdym dniu naszego życia.