foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne online

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Świętując narodzenie Jezusa Chrystusa, pamiętajmy o tym, że istota tych świąt związana jest ze wzajemnym przebaczeniem i pojednaniem się z Bogiem, drugim człowiekiem i światem. Niech więc tak rozumiane święta będą udziałem naszym i naszych rodzin.

2. Pamiętajmy w czasie świąt o naszych bliskich i sąsiadach.

3. "Nie dostrzegaj - zachęca św. Cyryl Jerozolimski - w chlebie i winie prostych i naturalnych elementów, ponieważ Pan sam wyraźnie powiedział, że są Jego Ciałem i Jego Krwią; potwierdza to wiara, chociaż zmysły sugerują ci coś innego”.

4. Serdeczne podziękowania dla ks. mgr Krzysztofa Kaczmarka za dekorację świąteczną i przygotowany żłóbek. Dziękujemy także tym, którzy go wspierali m.in. firmie Pana Jasianka, która pomogła w transporcie choinek, Rycerzom Kolumba, a także wielu ludziom dobrego serca, a było ich w tym roku naprawdę wielu. Bóg zapłać wszystkim za tę pomoc.

5. Dziękujemy za życzenia Bożonarodzeniowe i przekazujemy je naszym Parafianom od posłów: p. Tomasza Rzymkowskiego i p. Pawła Rychlika; od p. Prezydenta Pawła Osiewały, p. Starosty Mariusza Bądziora, p. Wójta Jarosława Kaźmierczaka, p. Dyr. ZUS w Łodzi dra Krzysztofa Jędrzejewskiego, pani Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Stefanii Gąsiorowskiej i wielu innych.

6. Niech czas świętowania Bożego Narodzenia otwiera Was drodzy Parafianie i Goście na radość spotkania z Jezusem - Synem Bożym, który dla nas stał się człowiekiem. Niech spotkanie ze Słowem Wcielonym pomoże Wam zaufać i zawierzyć Bogu we wszystkim, co dziś wydaje się trudne i nie do pokonania.