foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Na pytanie: Kto osiągnie zbawienie? Dzisiejsza Ewangelia odpowiada Chrystusową przypowieścią o talentach. Można więc stwierdzić, że zbawienie osiągnie ten, kto wykorzystał i pomnożył talenty otrzymane od naszego Ojca. Czy więc wykorzystałem to, co dostałem w prezencie ?

2. Kończący się rok liturgiczny każe nam zastanowić się nad swoim przygotowaniem na spotkanie z Panem i Zbawicielem. Może warto postawić sobie kilka pytań: Kiedy byłem ostatni raz u spowiedzi św., Kiedy przystępowałem do Komunii świętej, Czy podejmowałem działania wynikające z miłości Boga i bliźniego?

3. W liturgii wspominamy w tym tygodniu: we wtorek - św. Elżbietę Węgierską; w środę - bł. Karolinę Kózkównę; w piątek - św. Rafała Kalinowskiego; w sobotę - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w niedzielę 22 listopada - św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej. W przyszłą niedzielę przypada też Uroczystość Chrystusa Króla - ostatnia niedziela roku liturgicznego.

4. Książeczki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. poświęcimy w przyszłą niedzielę.

5. Przypominamy, że w każdą niedzielę w naszym kościele o godz. 7.00 rano śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanemu Poczęciu N.M.P. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.

6. W najbliższy piątek, tj. 20 listopada na godz. 19.00 Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn pragnących zbliżyć się do Pana Boga na Mszę Św. dedykowaną w szczególny sposób właśnie mężczyznom, a która będzie kontynuacją programu „Stańcie w wyłomie”. Najbliższa Msza Św. dla mężczyzn w piątek 20 października o godz. 19.00 w naszym kościele. Zapraszamy

7. Dziękujemy z 2 ofiary na witraż w wysokości 300 złotych i za ofiary składane w tym trudnym czasie na utrzymanie parafii.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Memento mori – Na Zachodzie zamiast o pogrzebach coraz częściej mówi się o „utylizacji” zwłok.; Męskie planowanie rodziny – O odpowiedzialności mężczyzny za kobietę i za poczęte nowe życie; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, "Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się” oraz najnowszy numer dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. W dalszym ciągu można jeszcze przy wyjściu z kościoła zabrać bezpłatny egzemplarz czasopisma „Dobre nowiny”

9. Boże błogosławieństwo jest dla nas pomocą w rozwijaniu naszych talentów. Przyjmijmy ten dar z wiarą, że Bóg dokończy w nas dobre dzieła, które sam rozpoczął.