foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Chrystus przedstawia nam przypowieść o pannach roztropnych i nieroztropnych, która zwraca nam uwagę, że na spotkanie z Chrystusem trzeba być przygotowanym. Realizując nasze życie potrzeba, abyśmy zadali sobie pytanie: czy jesteśmy gotowi stanąć przed Bogiem i zdać sprawę z naszego życia?

2. Dzisiejsza Ewangelia jest też dobrą okazją do tego, aby zatroszczyć się o naszych domowników, zwłaszcza tych starszych i chorych, wspierając ich w przystąpieniu do sakramentów.

3. W liturgii wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek - rocznice poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek - św. Leona Wielkiego; w środę - św. Marcina z Tours; w czwartek - św. Jozafata; w piątek - Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. W środę, 11 listopada przypada też Święto Niepodległości Polski. Msze święte wg. porządku niedzielnego. O godz.12.00 Msza św. za Ojczyznę.

4. Spotkania młodzieży do bierzmowania dn. 13 listopada oraz dzieci do I Komunii dn. 15 listopada zostają odwołane.

5. W roku 2023 przewidujemy I Komunię w następujących terminach: I niedziela maja – SPI 8, SP 9 i SPGS; II niedziela maja – SP 10.

6. Dziękujemy za 3 ofiary na okno i witraż na sumę 400 złotych.

7. Różaniec i wypominki oktawalne dziś po Mszy św. o godz. 16.00.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Egzorcysta o aborcji  – Kiedy demon krzyczał: „One są moje!”, ks. Maciej wiedział, że nie chodzi o abortowane dzieci, ale o ich matki. – wstrząsające doświadczenia egzorcysty z Medjugoria i z Sycylii; Pęknięty fundament – Skąd bierze się kryzys zachodniej i chrześcijańskiej cywilizacji?; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, "Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się” oraz najnowszy numer dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. W dalszym ciągu można jeszcze przy wyjściu z kościoła zabrać bezpłatny egzemplarz czasopisma „Dobre nowiny”

9. Niech nas umocni do walki o życie i wiarę Boże błogosławieństwo, byśmy zawsze kierowali się rozsądkiem i roztropnością.