• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

Wniebowstąpienie Pańskie /08 maja 2016 r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1.    Jutro w liturgii czcimy św. Stanisława, patrona Polski; w piątek (13 maja)- dzień objawień Matki Bożej Fatimskiej-o godz. 20.00- czuwanie fatimskie i procesja ze świecami. W sobotę czcimy – św. Macieja apostoła. Swoje imieniny w tym dniu obchodzi ks. Maciej Grabowski- w niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji ofiarowaną przez wspólnoty parafialne.

2.    Przeżywamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego - w niedzielę o godz. 16.00, w pozostałe dni o  godz. 18.00. Dziś spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.

3.    Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych i do prywatnego odmawiania tej pięknej litanii loretańskiej.

4.    W poniedziałek o godz.16.30 spotkanie formacyjne dla wdów w pokoju Radia Maryja. Krąg biblijny o 19.00.

5.    Jest do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki i inne czasopisma.

6.    Katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz 17.30.

7.    Dziękujemy rodzicom z I grupy komunijnej za dar ołtarza w wysokości 1100 złotych.

8.    W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne dzieci z III Grupy, a w niedziele o godz. 10.30 I Komunia Święta.

9.    Wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy odbędzie się 4 czerwca. Zapisy i informacje u ks. Roberta.

10.    Od kilkunastu dni nasz parafia posiada nową stronę internetową. Ma ona lepiej służyć nam wszystkim, ale też i odświeżyliśmy ja z myślą o gościach z Korei, którzy chcą być na bieżąco z wydarzeniami w naszym mieście. Na początku kierujemy podziękowania dla P. Jarosława Nogali za wieloletnią opiekę nad stroną. Następnie serdeczne podziękowania kierujemy do P. Tomasza Świniarskiego – twórcy i administratora obecnej strony. Dziękujemy także P. Marzannie Chłopowiec za  graficzne opracowanie strony.

11.    Cały czas zachęcamy do wyjazdu na nocne czuwanie i Mszę Świętą z papieżem Franciszkiem w dniach 30-31 lipca 2016. Na dzień dzisiejszy mamy 54 osoby: jeszcze 2 i lista będzie zamknięta.  Przy kolejnych osobach będziemy organizować kolejny autokar, dlatego prosimy niezdecydowanych o jak najszybsze podjęcie decyzji i zgłoszenie się do ks Roberta. Do niedzieli 22 maja prosimy o wpłatę pozostałej części opłaty za pakiet.

12.    Zachęcamy do wyjazdu do kina na film „Młody Mesjasz”. Film pozostaje wierny objawieniu Bożemu i prowadzi widzów po hipotetycznej rekonstrukcji wydarzeń z dzieciństwa Pana Jezusa.

13.    Jezus zasiadł po prawicy Ojca, gdyż wypełnił Jego wolę. Życzmy sobie, byśmy się kiedyś spotkali w niebie.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme