foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego. Poświęcenie to liturgiczny obrzęd, w czasie którego wyłącza się budowlę z użytku świeckiego i przeznacza się ją do służby Bożej. Zadajmy sobie również pytanie, czy troszczymy się o nasz kościół parafialny i wspieramy jego renowację i utrzymanie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają nasz kościół. Dziękujemy paniom i panom, którzy co tydzień pomagają w jego sprzątaniu. Modlimy się też dzisiaj za jego budowniczego + ks. prał. Józefa Kucharskiego i wszystkich ofiarodawców.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę - święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Niestety ze względu na obostrzenia sanitarne związane z umieszczeniem terenu całej Polski w tzw. czerwonej strefie nie będzie w tym roku możliwości sprawowania Mszy Św. polowej na cmentarzu. O godz.11.30 rozpoczniemy zatem procesję i modlitwę za zmarłych – wypominki jednorazowe wokół kościoła, a po niej Msza święta również w kościele w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, a także do zatroszczenia się o ich groby. Przyjmujemy też na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe, które wyjątkowo w tym roku będą wokół kościoła. Wypominki oktawalne od 1 - 8 listopada z różańcem po Mszy wieczornej, a w niedzielę po godz. 16.00.

4. Dzisiaj podczas mszy świętej o godz. 12 tej, będziemy w szczególny sposób polecać Bogu małżeństwa i rodziny. Specjalne błogosławieństwo otrzymają nie tylko październikowi jubilaci, ale również ci, którzy zawarli sakrament małżeństwa w poprzednich miesiącach, a ze względu na pandemię nie mogli tego w tym roku doświadczyć.

5. Ze względu na obostrzenia sanitarne odwołane zostaje dzisiejsze spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca oraz Różańca Rodziców za Dzieci.

6. Dziękujemy za 4 ofiary na okno i witraż na sumę 650 złotych.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: COVID-19 w domu – Jak postępować, kiedy w domu mamy kogoś zarażonego koronawirusem?; Ujrzeć Neapol – Refleksjami z nawiedzenia grobu ks. Dolindo Routolo  dzieli się o. Dariusz Kowalczyk SJ.; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, „Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

8. Kościół to nie tylko mury, ale i wspólnota serc. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w budowaniu żywej wspólnoty Kościoła.