foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę misyjną; podejmijmy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i tych, na glebę serc których jest to słowo zasiewane. Wesprzyjmy też dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami.

2.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Jana Kantego; w czwartek - św. Jana Pawła II.

3.  Zachęcajmy się wzajemnie do odmawiania różańca, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia.

4.  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili wspomnienie poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

5.  W przyszłą niedzielę także, czwartą października, podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12 tej, będziemy w szczególny sposób polecać Bogu małżeństwa i rodziny. Specjalne błogosławieństwo otrzymają nie tylko październikowi jubilaci, ale również ci, którzy zawarli sakrament małżeństwa w poprzednich miesiącach, a ze względu na pandemię nie mogli tego w tym roku doświadczyć.

6.  Również za tydzień po Mszy Św. o godz. 16.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca oraz Różańca Rodziców za Dzieci.

 

7.  Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe na cmentarzu komunalnym. We Wszystkich Świętych planujemy tam o godz. 11.45 procesję żałobą z wypominkami, a po niej Mszę świętą.

8.  Dziękujemy za 2 ofiary na okno i witraż w wysokości 300 złotych. Dziękujemy także rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych z ostatniej grupy za ofiarę w wysokości 720zł. Za pomyłkowo podaną niższą kwotę w ubiegłym tygodniu przepraszamy.

9.  Dzisiaj sumie parafialnej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Infułat Marian Bronikowski – Wikariusz Biskupi na rejon sieradzki. Ksiądz Infułat dokona konsekracji wdowieństwa oraz wraz z nami będzie dziękował Bogu za 25 lat istnienia Biura Radia Maryja w naszej Parafii.

10.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Popiełuszko – prorok wolności – Ksiądz Jerzy przyjął dewizę, że zawsze będzie mówić prawdę.; Franciszek i Carlo – Co łączy św. Franciszka z Asyżu i nowego błogosławionego Carla Acutisa; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

11.  Niech to co światowe i przyziemne nie zasłoni nam Bożego oblicza i nie zgasi ciągłego pragnienia bycia z Bogiem.