foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Zadajmy dziś sobie pytanie: czy naszym życiem potwierdzamy swoje zaproszenie na ucztę zbawionych?

2.  Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski, podejmując rozważanie nauki papieskiej i wsparcie funduszu stypendialnego prowadzonego przez Fundacje Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II. Ofiary można składać do puszek przed kościołem. Młodzieży naszej i katechetom dziękujemy za przeprowadzanie zbiórki na pomoc ubogiej młodzieży.

3.  Wspominając 13 X, kolejną rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna przekazała człowiekowi swoją pomoc dla osiągnięcia zbawienia. Pomocą tą jest różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę, albo wspólnotowo w kościele, albo indywidualnie w domach. O godz. 19.00 - część radosną i światła poprowadzą wspólnoty, a ok. godz. 19.45 czuwanie fatimskie z procesją ze świecami.

4.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek - św. Teresę od Jezusa; w piątek - św. Jadwigę; w sobotę - św. Ignacego Antiocheńskiego.

5.  Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako dzień misyjny - ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje. Natomiast na Mszy św. o godz. 12.00 J. E. ks. Bp Wiesław Alojzy Mering udzieli konsekracji wdowieństwa dwóm wdowom. Zapraszamy do udziału w tej liturgii.

6.  Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnym z ubiegłej niedzieli za dar ołtarza w wysokości 420 złotych, a księdzu Maciejowi Adamskiemu za całoroczną formację i przewodniczenie liturgii.

7.  Rozpoczynając tzw. „Nowy Rok Bratni” Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn pragnących zbliżyć się do Pana Boga na Mszę Św. dedykowaną w szczególny sposób mężczyznom, a która będzie kontynuacją programu „Stańcie w wyłomie”. Najbliższa Msza Św. dla mężczyzn w piątek 16 października o godz. 19.30 w naszym kościele.

8.  Od ubiegłego tygodnia przyjmujemy już wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe. Można je składać zarówno w zakrystii jak i w kancelarii parafialnej.

9.  Dziękujemy za 3 ofiary na witraż na sumę 390 złotych. Bóg zapłać.

10.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Moc Różańca  – Ks. Chomicki usłyszał kiedyś od oficera KGB, że Żywy Różaniec to coś gorszego niż bomba atomowa. – o sile tej modlitwy pisze o Jacek Salij OP; Gdzie szukać nadziei? – Co można zrobić dla ratowania fundamentów cywilizacji chrześcijańskiej i zdrowego rozsądku? – wskazuje ks. Henryk Zieliński; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, „Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

11.  Wsłuchajmy się bardzo uważnie w Boży głos w naszym życiu, byśmy nie przegapili nigdy zaproszenia, które kieruje do nas Pan. Prośmy o Jego błogosławieństwo na ten trudny czas, który przychodzi nam przeżywać.