foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  W październiku zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym - w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz.16.00. Z udziałem dzieci różaniec we wtorki i czwartki o 17.30. Tych, którzy nie mogą przyjść do świątyni, zachęcamy do modlitwy w swoich domach. Niech intencją główną będzie intencja o ocalenie z epidemii i jej ustanie.

2.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy - w naszej diecezji we wtorek – św. s. Faustynę Kowalską, a w środę - Matkę Bożą Różańcową.

3.  We wtorek o godz. 16.30 spotkanie w kościele wdów – próba liturgiczna przed konsekracją, która będzie miała miejsce 18 października podczas Mszy Św. o godz. 12.00.

4.  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski, w ramach którego przypominamy naukę papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II - jest to pomoc ubogiej, a uzdolnionej młodzieży w życiowym starcie. Zbiórkę przeprowadzi młodzież pod kierunkiem katechetów.

5.  Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnym z ubiegłej niedzieli za dar ołtarza w wysokości 990 złotych.

6.  Zespół "Boże Nutki" zaprasza chętne dzieci do wspólnego grania i śpiewania na Mszach Świętych z udziałem dzieci. Zgłaszać się można po Mszy Świętej o godz. 10.30. Więcej informacji można również uzyskać kontaktując się poprzez adres e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź pod numerem telefonu 733253895.

7.  11 października podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będzie miało miejsce błogosławieństwo różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy Św. spotkanie formacyjne.

8.  Dziękujemy również za 4 ofiary na witraż w wysokości 700 złotych. Powoli dzięki wpływającym ofiarom pokrywamy koszty wymiany okna i witraża.

9.  Zakupiliśmy dla parafii nowy kielich, puszkę na komunikanty i głęboką patenę do sprawowania Mszy św. Koszt - 2627 złotych.

Dziękujemy za troskę parafian o ich świątynie i asortyment liturgiczny. Naczynia te będą wykorzystywane podczas codziennych Eucharystii.

10.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Wiara w dobie pandemii – O wnioskach duszpasterskich z pierwszego półrocza pandemii oraz o nowym spojrzeniu na parafie w świetle ostatniej instrukcji Stolicy Apostolskiej – mówi bp Wiesław Mering; Powołani, choć nie idealni – Jak na przestrzeni ostatnich dwudziestu zmienili się kandydaci do kapłaństwa?; Asyż św. Franciszka – Miasteczko, w którym dojrzewała świętość Franciszka; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, "Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

11.  Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia. Od nas zależy, czy je przyjmiemy i z nich skorzystamy przynosząc dobre owoce naszego życia. Niech Pan nam w tym błogosławi.