foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne - to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa, powinno nas mobilizować do przemiany życia.

2. Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w realizacji tego wezwania. W październiku, który nadchodzi przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca do jej codziennego odmawiania we wspólnocie parafialnej lub indywidualnie. W tym roku u nas różaniec dla dzieci - we wtorki i czwartki o godz. 17.30, a dla dorosłych - w dni powszechne, po mszy świętej o 18.00. W niedzielę po Mszy o godz. 16.00.

3. Inną formą pomocy Kościoła w przemianie naszych serc są nabożeństwa związanie z pierwszym czwartkiem, pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00 w piątek, a o godz. 16.30 Msza święta. Nabożeństwa te mobilizują nas do stanu łaski uświęcającej, a więc zechciejmy skorzystać z sakramentu pokuty.

4. Od jutra rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do czynienia miłosierdzia w odniesieniu do ciała i duszy. W przyszłą niedzielę taca charytatywna na Caritas.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Wacława; we wtorek - Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima; w czwartek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w piątek - św. Aniołów Stróżów.

6. W najbliższą środę oraz wszystkie środy po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do salki katechetycznej wszystkich chcących wziąć udział w Kręgu Biblijnym.

7. 28 września (tj. w poniedziałek) odbędzie się kolejna tzw. Koronka na ulicach miast. O godz. 15 zgromadzimy się na Placu Wojewódzkim przy pomniku Marszałka Piłsudskiego gdzie modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszego miasta i okolicznych wsi, w intencji Kościoła i całego świata. Zapraszamy.

8. Dziękujemy za 4 ofiary na witraż w wysokości 560 złotych.

9. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z ubiegłej niedzieli za dar ołtarza w wysokości 660 złotych. Za te pieniądze zakupiono drzewka, które będą zasadzone na placu przykościelnym w miejsce drzew uszkodzonych przez wichurę.

10. Dzisiaj o godz.10.30 kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii świętej, a za tydzień ostatnia. Spowiedź z nabożeństwem pokutnym w sobotę o godz. 9.30.

11. Zapraszamy dzieci do zasilenia scholi "Boże nutki”, a chłopców zwłaszcza z klas 4 i 5 do służby ołtarza.

12. W czwartek 1.10.2020 o godz. 17.00 w Kaplicy Miłosierdzia spotkanie Bractwa Eucharystycznego.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Dżentelmeni z nieba – Kim są aniołowie i na co możemy liczyć z ich strony?; W mieście Michała Archanioła  – O niezwykłym sanktuarium, związanym z objawieniami Archanioła; Walka z pedofilią czy walka pedofilią? – Co ma wspólnego homoseksualizm z pedofilią, jak ten problem wpisuje się w trwającą wojnę cywilizacji oraz dlaczego instytucje Kościoła same sobie z tym problemem poradzić nie mogą?; a także artykuł o uroczystościach w naszej parafii z dn. 13 września oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, "Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

13. Niech moc Bożego błogosławieństwa wypali w nas to, co w naszym życiu nie podoba się Stwórcy.