foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zawiera wezwanie, abyśmy odpuszczali winy naszym winowajcom. Przy tej okazji warto zastanowić się nad tym, czy w naszym życiu nie ma jakichś zastarzałych waśni, które nie pozwalają nam i naszym bliskim trwać w bliskości Boga? A jeżeli tak, to warto podjąć działania, aby tę sytuację zmienić.

2. Dzisiaj dzień fatimski. Po Mszy o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu - wspólnoty poprowadzą 2 części różańca: światła i bolesną. O godz. 20.00 - część radosna różańca świętego, rozważanie i procesja fatimska ze światłem.

3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, warto o tym pamiętać zwłaszcza w perspektywie Wielkiego Piątku, który w tym roku był przeżywany bardzo skromnie z racji panującej epidemii. Warto przy tej okazji zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także, czy my i nasi bliscy nosimy symbol wiary na sobie.

4. W piątek,18 września, przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Przypomnijmy sobie dzieje jego życia i zadajmy pytanie: czy naśladujemy jego gorliwość życia i pobożność? Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież i dzieci.

5. Dzisiaj o godz. 12.00 J. E. Ks. Bp Wiesław Mering udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz poświęci witraż św. Michała Archanioła oddając parafię i Kościół pod Jego opiekę oraz poświęci 2 nowe konfesjonały i dwie tablice pamiątkowe: poświęconą ofiarom komunizmu w Polsce i tablicę upamiętniającą setną rocznicę Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą w 1920 roku.

6. Również dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Ziemię Świętą. Rycerstwu Niepokalanej i Żywemu Różańcowi dziękujemy za jej przeprowadzenie, a ofiarodawcom za ofiary.

7. Dziękujemy mieszkańcom Zapusty za piękne włączenie się w dożynki parafialne, za chleby, placki i płody ziemi oraz paniom za udział w strojach sieradzkich. Dziękujemy też pani Joannie i Dominice za piękną dekorację dożynkową.

8. W przyszłą niedzielę tj. 20 września zapraszamy nowych kandydatów do bierzmowania na Mszę Św. na godz. 9.00. Podczas Mszy kandydaci złożą wypełnione deklaracje, które wcześniej należy pobrać z naszej strony parafialnej oraz wydrukować.

9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 16.00 w kaplicy Miłosierdzia odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca, Różańca Rodziców za dzieci.

10. Bóg zapłać za 5 ofiar na witraż na sumę 693 złote.

11. Niech moc Bożego błogosławieństwa uzdolni nas do życia prawdziwie chrześcijańską miłością.