foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Jedną z form umacniania w wierze jest upomnienie braterskie.

2.  Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy, więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowań swoich dzieci do pierwszej Komunii świętej i bierzmowania.

3.  Przy wyjściach z świątyni można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”.

4.  We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej, z którym jest związany obrzęd błogosławienia ziarna siewnego i nasion. Msze święte o godz. 7.00,9.00,16.00 i 18.00.W Charłupi Małej odpust, na który zaprasza kustosz sanktuarium. Z naszej parafii tradycyjnie o godz. 9.00 sprzed kościoła wyruszy pielgrzymka piesza na te uroczystości.

5.  W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 J.E. Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, udzieli sakramentu bierzmowania uczniom byłych klas ósmych oraz poświęci witraż św. Michała Archanioła oddając w Jego opiekę całą nasza parafię, a także poświęci 2 nowe konfesjonały i 2 pamiątkowe tablice poświęcone ofiarom komunizmu i setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Zapraszamy na tę uroczystość.

6.  Spowiedź dla bierzmowanych w sobotę 12.09.20 o godz.10:00

7.  W środę o godz. 18.30 spotkanie katechetów naszej parafii.

8.  Po wakacyjnej przerwie powracają SPACERY MIŁOSIERDZIA, które w tym roku, będą odbywać się w piątki od godz. 20:00 do ostatniej chętnej osoby.

9.  W niedzielę, 13 września, zbiórka do puszek na ziemię Świętą, przeniesiona z Wielkiego Piątku z racjo pandemii. O jej przeprowadzenie prosimy Żywy Różaniec i Rycerstwo Niepokalanej. Dziękujemy.

10.  Dzisiaj o godz. 10.30 Msza z udziałem dzieci i poświęcenie przyborów szkolnych. Po Mszy spotkanie pierwszokomunijne dla klas trzecich i rodziców. O godz. 12.00 dożynki parafialne - dziękczynienie za tegoroczne zbiory.

11.  Dziękujemy za 8 ofiar na okno aluminiowe i witraż św. Michała Archanioła na sumę 3550 zł. Niektórzy pytają: czy witraż jest już skończony. Tak jest -wg. projektu ks. prof. Tadeusza Furdyny i zatwierdzenia projektu przez Kurię Diecezjalna Włocławską. Witraż posiada powierzchnię 20 m2 i kosztował 82 000.Pozostałe 20 m2 to szkło w kolorze miodowym. Łatwo sobie policzyć ile by kosztowało 40 m2 witraża. Poza tym komisja diecezjalna nie chciała zbytniego zaciemnienia wnętrza instalując witraż na całości okna.

12.  Przeżyliśmy Eucharystię tworząc komunię ludzi wiernych naszemu Panu i Zbawcy. Idźmy do naszych rodzin, by również tam budować wspólnotę ożywioną miłością i duchem służby. Prośmy, aby Bóg nam w tym błogosławił.