foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa określa, kto może nazywać się Jego uczniem. „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie”. Czy więc jestem Jego uczniem?

2.  W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej. Również w tym dniu przypada rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Stąd też o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. szkolną uczniów, rodziców i nauczycieli. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nowym roku.

3.  We wtorek 1 września o godz. 16: 00 w kościele spotkanie wdów. Zapraszamy nowe osoby.

4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o godz.16.30 Msza święta.

5.  Z racji nowego roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem wejść w ten kolejny rok szkolny.

6.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy w czwartek papieża Grzegorza Wielkiego.

7.  W odpowiedzi na prośbę kurii Włocławskiej, w niedzielę przy wyjściach z świątyni można będzie złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”.

8.  W tym roku nasze parafialne dożynki będziemy obchodzić w niedzielę 6 września o godz. 12.00. O godzinie 10.30 za tydzień zapraszamy dzieci, szczególnie pierwszoklasistów, ze swoimi tornistrami na specjalne błogosławieństwo. Tego dnia po zakończonej mszy dla dzieci, odbędzie się krótkie spotkanie dla dzieci, które przygotowywać się będą do I komunii w 2021r.

9.  Spotkanie organizacyjne wszystkich kandydatów do bierzmowania w niedzielę 6 września po Mszy Św., o godz. 9.00.

10.  Na dzień 13 września o godz. 12.00 planowany jest sakrament bierzmowania, którego udzieli młodzieży ks. Bp Wiesław A. Mering. Ksiądz biskup poświęci także 2 nowe konfesjonały, 2 tablice pamiątkowe oraz witraż św. Michała Archanioła. Dokona też zawierzenia całej naszej parafii św. Michałowi Archaniołowi.

11.  Ksiądz Biskup postanowił, że konsekracja wdowieństwa dwóch pań odbędzie się w 18 października br.

12.  Chór Cantate Deo dziękuje panu Jarosławowi Kaźmierczakowi za użyczenie autokaru, co umożliwiło chórowi ubogacić Mszę św. na Jasnej Górze sprawowaną w intencji Pieszej Pielgrzymki Sieradzkiej.

13.  Od września powracamy do Mszy św. o godz. 16: 00 i katechez przed mszą św. Dzisiaj jest ostatnia niedziela, kiedy jest odprawiana msza o godz. 20:00.

14.  Dziękujemy za 12 ofiar z minionego tygodnia na okno aluminiowe i witraż na sumę 2140 złotych.

15.  Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy” oraz miesięczników „Wzrastanie”, „Któż jak Bóg” i wielu innych, które są przygotowany przy wyjściu z kościoła.

16.  Niech Boże błogosławieństwo przypomina nam o tym, że na nawrócenie nigdy nie jest za późno.