foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Chrystus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie powołał Kościół, dla jego umocnienia zesłał Ducha Świętego, ale jego kierowanie przekazał św. Piotrowi. To na jego wierze, jak na skale, oparł funkcjonowanie wspólnoty zbawienia.

2. Rolą Rybaka jest trwać w wierze i umacniać więź braci, stąd tak wielką wagę przywiązujemy do działań każdorazowego Następcy św. Piotra. Warto jednak zadać sobie pytanie: czy my swoja modlitwą przyczyniamy się do wsparcia wiary każdorazowego Biskupa Rzymu?

3. W środę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, zechciejmy jak najgodniej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny. Msze św. u nas o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Ponadto w poniedziałek w liturgii wspominamy św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek - św. Monikę; w piątek - św. Augustyna, a w sobotę - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

4. W dniu 29 sierpnia ok. godz.19.00 powrót sieradzkiej pielgrzymki i powitanie pielgrzymów w bazylice.

5. Z tej racji, że w niedzielę 13 września o godz. 12.00 J.E.ks. Biskup W. Mering udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, poświęci witraż św. Michała Archanioła, udzieli konsekracji 2 wdowom, poświęci 2 konfesjonały i 2 pamiątkowe tablice, chcemy przenieść nasze dożynki parafialne na niedzielę 6 września na godz. 12.00. Prosimy mieszkańców Zapusty o chleb i dary ołtarza w postaci warzyw i owoców, które przyniesione zostaną w procesji z darami.

6. Również w niedzielę 6 września podczas Mszy Św. o godz. 10.30 – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych najmłodszym uczniom. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego – we wtorek 1 września o godz. 8.00.

7. Jutro, tj. w poniedziałek, kancelaria będzie czynna wyłącznie od 8.00 – 9.00, natomiast w środę, tj. w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, kancelaria nie będzie czynna.

8. Dziękujemy za 6 ofiar z minionego tygodnia na ramę okienną i witraż na sumę 1210 zł. Dziękujemy też za ofiary składane na tacę i do puszek na pomoc mieszkańcom Bejrutu.

9. W KKK czytamy, że ,,w niedzielę oraz w inne dni świąteczne nakazane wierni powinni powstrzymywać się od wykonywania prac lub zajęć, które przeszkadzają oddawaniu czci Bogu, przeżywaniu radości właściwej dniowi Pańskiemu, pełnieniu uczynków miłosierdzia i koniecznemu odpoczynkowi duchowemu i fizycznemu.”

10. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę w dniu 26 sierpnia. Wyjazd ok. godz. 7.00 oraz pielgrzymka do Kalisza w pierwszy czwartek września na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zapisy codziennie po Mszy wieczornej przy wyjściu z kościoła, a w niedzielę po każdej Mszy św. lub u p. Zofii Szostak – tel. 508-254-595

11. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Św. można złożyć swój podpis poparcia dla projektu Tak dla rodziny, nie dla gender. Jest to projekt ustawy mającej na celu wypowiedzenie przez Polskę Konwencji Stambulskiej - która pod pretekstem walki z przemocą domową, w rzeczywistości godzi w wartości: rodziny, małżeństwa i praw rodziców oraz dzieci. Projekt ustawy, do której poparcia gorąco zachęcamy, zawiera także propozycje działań prawnych, zgodnych z chrześcijańską wizją rodziny.

12. Spotkanie organizacyjne wszystkich kandydatów do bierzmowania w niedzielę 6 września po Mszy Św. o godz. 9.00.

13. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do ufnego zwracania się do Stwórcy we wszystkich naszych radościach i smutkach.