foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na drogach i bezdrożach życia ludzkiego.

2.  Dzisiejsza liturgia słowa nawołuje nas do takiego życia, aby było ono czytelnym znakiem dla tych, którzy błądzą i nie mogą odnaleźć drogi do "domu Ojca”.

3.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Bernarda; w piątek - św. Piusa X; w sobotę - Najświętszą Maryję Pannę Królową. W sobotę też z sieradzkiej bazyliki wyrusza pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 6.30.

4.  W minionym tygodniu po wielu perturbacjach zostały zakończone prace przy wymianie okna nad prezbiterium, na okno aluminiowe z hartowanymi szybami wypełnionymi gazem. Został również zamontowany w centralnej części witraż św. Archanioła Michała, a po obu stronach witraża kolorowe szkło z 4 uchylnymi na siłowniki oknami. Witraż został zaprojektowany przez ks. prof. Tadeusza Furdynę, który jest twórcą wystroju naszego kościoła - zrobił w swoim życiu 200 kościołów. Witraż wykonała krakowska firma - ta sama, która robiła witraże za ks. prał. Józefa Kucharskiego. Okno wymontowała i zamontowała nowe aluminiowe firma p. Sławomira Sosińskiego z Łodzi. Koszt tych prac z rusztowaniami wyniósł 85 000 złotych. Natomiast witraż o powierzchni 20 m2 plus 20 m2 kolorowe szkło - wyniósł 82.000 - nie licząc projektu i wykonania kartonu w skali 1:1. Przypominamy, że podczas kolędy parafianie złożyli na witraż 41.350 złotych i prawie drugie tyle, składając indywidualne ofiary na witraż. Tych ofiar wpłynęło 153, plus ofiary  rodziców dzieci komunijnych i ofiary z tacy. Jak widać z rachunków na okno aluminiowe trzeba będzie jeszcze trochę dozbierać. Niemniej jesteśmy pełni podziwu  i wdzięczności dla tych parafian, którzy w tych trudnych dla Kościoła i kapłanów czasach nie szczędzili swych ofiar - ciężkiego owocu swej pracy. Dziękujemy! Myślę i wierzę, że św. Michał Archanioł będzie nas chronił przed  złym duchem. Jedno okno już mamy. Wcale nie musimy robić następnych. Wszystko zależy od Waszej woli  i pomocy.

5.  Dzięki życzliwości  pana Jacka Mikołajczyka i jego firmy została także pomalowana główna ściana prezbiterium. Panu Jackowi  i jego synowi  Maciejowi, dziękuję za szczególną wytrwałość i pomoc przy usuwaniu mankamentów wykonywanych prac. Dziękujemy p. kościelnemu, jego żonie, p. Wojciechowi oraz 14 parafianom, którzy w minioną środę wsparli generalne sprzątanie  kościoła po wyżej wspomnianych pracach. Dziękujemy także panu Wojciechowi Romanowi i panu Andrzejowi Mikołajczykowi - inspektorowi nadzoru.

6.  Za tydzień, po mszach św. w niedzielę 23 sierpnia, będzie można złożyć podpis poparcia dla projektu "Tak dla rodziny, nie dla gender". Jest to projekt ustawy mającej na celu wypowiedzenie przez Polskę Konwencji Stambulskiej - która pod pretekstem walki z przemocą domową, w rzeczywistości godzi w wartości: rodziny, małżeństwa i praw rodziców oraz dzieci. Projekt ustawy, do której poparcia gorąco zachęcamy, zawiera także propozycje działań prawnych, zgodnych z chrześcijańską wizją rodziny.

7.  Dziękujemy też za 7 ofiar z minionego tygodnia na witraż na sumę 880 złotych. Bóg  zapłać.

8.  "Jeśli z braku świętego szafarza albo z innej poważnej przyczyny nie można uczestniczyć w Eucharystii, bardzo zaleca się, ażeby wierni brali udział w liturgii słowa, gdy jest ona odprawiana w kościele parafialnym lub innym świętym miejscu, według przepisów wydanych przez biskupa diecezjalnego, aby poświęcali odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie lub w grupach rodzin”KKK2183.

9.  Po spotkaniu z Chrystusem wracamy do świata, który często go nie zna. Niech ta błogosławiona „strata czasu”, którą przeżyliśmy, napełni nas mocą świadectwa o Zmartwychwstałym.