foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Święty Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie: co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od Bożej miłości.

2.  Rzeczywistość ludzkiego życia znajduje się więc pomiędzy korzystaniem z Bożej miłości a jej odrzucaniem. Warto się zapytać czy my tę miłość Bożą przyjmujemy i dzielimy się nią z innymi?

3.  W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - porządek niedzielny mszy świętych; z tym dniem związany jest obrzęd błogosławienia kwiatów, ziół i wieńców żniwnych. W tym dniu przypada też 100 rocznica Cudu nad Wisłą - ocalenia Ojczyzny i Europy przed bolszewicką zarazą. Za ocalenie Ojczyzny będziemy dziękować na Mszy św. o godz. 12.00 - po Mszy nastąpi też odsłonięcie tablicy pamiątkowej, którą poświęci we wrześniu Ks. Bp Wiesław A. Mering. Na mszy św. będzie też akt zawierzenia NMP zwieńczający rekolekcje „OCALENIE”.

4.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy także: w poniedziałek - św. Wawrzyńca; we wtorek - św. Klarę; w piątek - św. Maksymiliana Kolbe.

5.  Dziękujemy za 4 ofiary na witraż i nowe okno aluminiowe na sumę 600 zł.

6.  W czwartek przypada 13 dzień miesiąca - dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 dwie części różańca: radosną i bolesną poprowadzą wspólnoty, a o godz. 20.00 czuwanie fatimskie i procesja.

7.  Jutro prawdopodobnie zakończą się prace w naszej świątyni, które dotyczyły wymiany okna na aluminiowe z hartowanymi szybami wypełnionymi gazem - Argonem oraz witraża św. Michała Archanioła w centralnej części okna. We wtorek po rannej Mszy św. planujemy generalne sprzątanie całego kościoła dlatego prosimy parafian o liczne wsparcie w tych pracach i o pomoc. Malujemy też centralną ścianę prezbiterium.

8.  Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę w dniu 26 sierpnia. Wyjazd ok. godz. 7.00. Zapisy codziennie po Mszy wieczornej przy wyjściu z kościoła, a w niedzielę po każdej Mszy św. lub u p. Zofii Szostak – tel. 508-254-595

9.  W niedzielę 13 września planujemy bierzmowanie w naszej parafii. W związku z tym już dziś informujemy, że spotkanie organizacyjne wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 6 września po Mszy Św. o godz. 9.00 a kolejne spotkania w dni powszednie pomiędzy 6 a 13 września. Bardzo prosimy kandydatów o zarezerwowanie sobie wolnego czasu, gdyż obecność na spotkaniach będzie obowiązkowa.

10.  Koło Prezyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu w dniu 3 września - to jest pierwszy czwartek miesiąca. Wyjazd około godziny 15:00.
Zapisy tak jak na pielgrzymkę do Częstochowy.

11.  W KKK czytamy: ,,Uczestnictwo w niedzielę we wspólnej celebracji Eucharystii jest świadectwem przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła oraz wierności Chrystusowi i kościołowi. Wierni potwierdzają w ten sposób swoja komunię w wierze i miłości. Wspólnie świadczą o świętości Boga i nadziei zbawienia. Umacniają się nawzajem pod przewodnictwem Ducha Świętego.

12.  Wierzyć i zaufać Jezusowi - Panu naszych ziemskich dni - oto sposób na przeżycie nawet najtrudniejszych chwil. Prośmy, by Bóg umocnił nas swym błogosławieństwem.