foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Obraz Jezusa przedstawiony w dzisiejszej Ewangelii, który uzdrawia i troszczy się o ludzi głodnych, powinien nam, ludziom współcześnie żyjącym uświadomić, że człowiek potrzebuje czegoś więcej niż tylko działalności charytatywnej. Bowiem wiara zrodzona ze słuchania słowa Bożego daje nadzieję na uleczenie człowieka z jego słabości, a pokarm, zwłaszcza ten eucharystyczny, pozwala nam zwalczać towarzyszący nam głód Chrystusa.

2. Świętem, które uświadamia nam tę prawdę, jest Przemienienie Pańskie, które związane jest z doświadczeniem Chrystusa jako Boga i Jego działaniem leczącym człowieka z choroby duszy i ciała. Przemienienie Pańskie przeżywać będziemy w czwartek 6 sierpnia - odpust w Charłupi Wielkiej. Msze św. u nas o godz.7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

3. W sierpniu Kościół kieruje do nas zachętę do abstynencji od napojów alkoholowych, aby pomagać wyjść z tragedii uzależnienia, które dotyka wiele rodzin. Z sierpniem wiąże się również dzieło przemiany naszego kraju, zapoczątkowane w pamiętnym sierpniu 1980 roku.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Jana Marię Vianeya; w sobotę - św. Dominika. Przeżywamy także I czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza święta.

5. W tym tygodniu mamy nadzieję na podjęcie prac związanych z montażem okna aluminiowego i jak dobrze pójdzie witraża św. Michała Archanioła. Msze święte przez cały tydzień będą sprawowane w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6. Jeżeli nie zmieni się sytuacja epidemiczna, planujemy bierzmowanie w naszej parafii w niedzielę 13 września. W związku z tym już dziś informujemy, że spotkanie organizacyjne wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 6 września po Mszy Św. o godz. 9.00 a kolejne spotkania w dni powszednie pomiędzy 6 a 13 września. Bardzo prosimy kandydatów o zarezerwowanie sobie wolnego czasu, gdyż obecność na spotkaniach będzie obowiązkowa.

7. Dziękujemy za 3 ofiary na witraż na sumę 400 złotych.

8. W KKK czytamy: "Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, "Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

10. Niech Boże Błogosławieństwo umacnia nas na drogach naszej codzienności.