foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Każdy człowiek chce w życiu znaleźć prawdziwy skarb. Do takiego działania zachęca nas również dzisiejsza liturgia słowa.

2.  Z nauki katechizmu wiemy, że największym skarbem i najważniejszym przykazaniem jest objawiona nam przez Chrystusa miłość do Boga i człowieka.

3.  Zbliża się sierpień - czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. Ze względów epidemiologicznych innych niż zazwyczaj, gdyż liczba uczestników jest ograniczona.

4.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - św. Martę; w piątek - św. Ignacego Loyolę; w sobotę - św. Alfonsa Marię Liguoriego. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca - zechciejmy uczestniczyć w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

5.  W ubiegłą sobotę swoje imieniny obchodził ks. Krzysztof Kaczmarek. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy wierności kapłańskiemu powołaniu i żywej relacji z Chrystusem, który go wybrał i posłał do świata z Ewangelią.

6.  Dzisiaj w naszej parafii „Akcja św. Krzysztof” – 1 grosz za 1 km – na środki transportu dla misjonarzy, jako podziękowanie za szczęśliwe podróże. Modlimy się za kierowców i błogosławimy po każdej Mszy Św. ich pojazdy. Hasło tegorocznej Akcji brzmi: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. W czasie poświęcenia pojazdów są zbierane ofiary od kierowców na to wielkie dzieło trwające już od 28 lat. Bóg zapłać ofiarodawcom

7.  Dziękujemy za 5 ofiar na witraż na sumę 2500 złotych.

8.  „Przykazanie kościelne określa i precyzuje Prawo Pańskie: W niedziele oraz inne dni świąteczne nakazane wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy Św. Nakazowi uczestniczenia we Mszy Św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też w razie niemożności, wieczorem dnia poprzedzającego.”

9.  Dziś wieczorem mieli przybyć do naszej parafii na nocleg pielgrzymi z Bydgoszczy. Okazało się jednak, że pielgrzymi przybyli z 3-dniowym wyprzedzeniem. Wszystkim, którzy przyjęli ich pomimo zaskoczenia oraz tym którzy planowali podjąć pielgrzymów dzisiaj, składamy serdeczne Bóg zapłać.

10.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Jak nie dać się nałogom – ciekawy wywiad z psychologiem - ks. Markiem Dziewieckim; oraz Profilaktyka od kołyski; a także wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, „Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

11.  Chcemy widzieć dobre owoce wiary w naszym życiu. Do tego potrzeba jednak cierpliwości i serca, które potrafi widzieć dobro. Niech ono takim się staje dzięki Bożemu Błogosławieństwu.