foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Paczuszka dla Maluszka

Dowiedz się więcej na stronie 
paczuszkadlamaluszka.pl/

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa skłania nas do zadania sobie pytania: jaki plon przynosi zasiana w moim sercu wiara? Na ile pomagam swojej wierze przez modlitwę?

2. Przypomnijmy sobie o modlitwie rannej i wieczornej, ale także i tej w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański, którą możemy odmawiać rano, w południe i wieczorem. A także o innych formach modlitwy: różańcu czy Koronce do Miłosierdzia Bożego.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - św. Marię Magdalenę; w czwartek - św. Brygidę, patronkę Europy; w piątek - św. Kingę; w sobotę - św. Jakuba Apostoła.

4. Z przyczyn technicznych, niezależnych od nas, na 2 tygodnie zostały zawieszone prace przy wymianie okna i witrażu. Ufamy, że uda się pokonać zaistniałe trudności. Przepraszamy za niedogodności wynikające z tego faktu.

5. Dziękujemy paniom Danucie i Zdzisławie za wypranie i odświeżenie siedzisk na ławki w kościele oraz p. Wojciechowi za pomoc. Zostaną one założone po zakończonych pracach. Dziękujemy także parafianom, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła, a także chórzystom, którzy wczoraj podjęli się sprzątania chóru.

6. W przyszłą niedzielę tj. 26 lipca ok. godz. 18,30 dotrze do naszej parafii pięciu pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Promienistej prosząc o nocleg. Bardzo prosimy o podjęcie ich noclegiem w tym trudnym czasie.

7. Dziękujemy za 8 ofiar na witraż na sumę 1250 złotych.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Śluby w Komańczy – ciekawy artykuł o Ks. Kard, Stefanie Wyszyńskim; Czas dla Boga – w służbie wartościom; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, „Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

9. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do pełnego ufności wołania do Pana Boga i zaufania Mu we wszystkich sytuacjach życia.