foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Rozpoczynające się żniwa pobudzają do refleksji dotyczącej owocowania naszej wiary i życia. Zwłaszcza, że dzisiejsza liturgia słowa ukazuje również obraz żniw. Zadajmy więc sobie pytanie: Jak to z tą naszą wiarą jest? Jakiego rodzaju glebą jest nasze serce?

2.  Trwają wakacje i urlopy. Jako katolicy pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

3.  Jutro przyda 13 dzień miesiąca, dlatego serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Wspólnoty rozpoczną różaniec po mszy św. części radosne i światła, a o 20 prezbiter odmówi 3 część różańca i zakończy nabożeństwo do Matki Boże z Fatimy.

4.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - świętych: Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę - św. Bonawenturę; w czwartek - Matkę Bożą z Góry Karmel.

5.  Dziękujemy za 8 ofiar na okno i witraż na sumę 1700 złotych. Bóg zapłać. Dziękujemy również za obfitszą tacę w I niedzielę miesiąca na inwestycje w parafii.

6.  Jak widzimy trwają prace przy wymianie okna, którego powierzchnia wynosi 40 m2. Wymontowano już szyby ze starej ramy i jej część została wycięta. W przyszłym tygodniu nastąpi całkowity demontaż starej ramy i montaż aluminiowej. Po jej zamontowaniu nastąpi montaż podwójnych szyb ze szkła hartowanego. Dopiero po tym witrażyści zamontują na nowej ramie witraż. Być może trzeba będzie też pomalować główną ścianę prezbiterium. Prosimy o wyrozumiałość z powodu niedogodności spowodowanymi podjętymi pracami.

7.  Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli w ubiegłą sobotę w sprzątaniu kościoła na niedzielę. Prosimy o podobne wsparcie w przyszłą sobotę od rana.

8.  26 lipca po każdej Mszy będzie poświecenie pojazdów i modlitwa za kierowców z racji św. Krzysztofa. Jak co roku Miva Polska prosi o składane z tej racji ofiary na pojazdy mechaniczne dla polskich misjonarzy.

9.  Pamiętajmy dzisiaj o naszym obowiązku w stosunku do naszej Ojczyzny i o odpowiedzialności za jej teraźniejszość i przyszłość.