foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Po trudach całorocznej pracy człowiek szuka miejsca, gdzie mógłby odpocząć, najlepiej w miejscu ustronnym, gdzie cisza i spokój. Chrystus jednak zwraca uwagę, że to nie wystarczy, gdyż demony codzienności i tam mogą nas dopaść. Jedyne pokrzepienie można znaleźć tylko u Chrystusa, patrząc na otaczającą nas rzeczywistość oczami Bożymi, które daje ukojenie dla duszy.

2.  Czas wakacji to również czas uroczystości odpustowych w różnych miejscowościach i świątyniach, zechciejmy również i z tej rzeczywistości skorzystać.

3.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek — bł. Marię Teresę Ledóchowską, w środę - św. Jana z Dukli, w sobotę - św. Benedykta, opata i patrona Europy.

4.  Od jutra rozpoczynamy w naszym kościele prace mające na celu wymianę okna nad prezbiterium, na okno aluminiowe i montaż witraża św. Michała Archanioła. W zasadzie dzień jutrzejszy będzie poświęcony na postawienia 400 m2 rusztowań. Następnie demontaż starego okna wraz z żelazna ramą i montaż nowego. Po tych pracach witrażyści zamontują po bokach kolorowe szkło, a w centrum witraż św. Michała Archanioła. Przez najbliższe dni będziemy musieli zaakceptować trudności związane z tymi pracami.

5.  We wtorek o godz.18:00 w Bazylice odbędzie się Msza św. za Ojczyznę.

6.  W przyszłą niedzielę Msza św. południowa zostanie opóźniona o 30 minut z racji pikniku motocyklowego, a więc będzie o godz. 12.30. Na tej Mszy św. nastąpi również inauguracja projektu Ocalenie 2.0. Są to 40 dniowe rekolekcje przeżywane w domu. Informacje na ich temat można znaleźć na stronie www.ocalenie.info. Można również dziś zgłaszać swój udział w tym wydarzeniu.
        Zakończenie nastąpi 22 sierpnia aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Jezusa.

7.  "Kościół żywo poleca wiernym, by przyjmowali zawsze Komunię świętą, gdy uczestniczą w sprawowaniu Eucharystii. Zobowiązuje ich do tego przynajmniej raz w roku” (KKK, n. 1417).

8.  Dziękujemy za 5 ofiar na witraż na sumę 770 złotych.

9.  W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy narodu. Niech nie słabnie modlitwa Kościoła w Polsce o pełne odpowiedzialności i poświęcenia postawy nas wszystkich wobec trudów oraz wyzwań współczesności.