foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzięki męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa stajemy się Jego uczniami, a przez przyjęcie chrztu stajemy się nowymi ludźmi - świadkami Chrystusa. Wymaga to od nas jednak nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim życia jak uczeń Chrystusa. Wtedy bowiem do nas będą odnosiły się słowa Chrystusa: ,,Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”.

2. Jutro uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła,  modlimy się w sposób szczególny w intencji całego Kościoła, a szczególnie Biskupa Rzymu, papieża Franciszka. Msze święte u nas o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

3. Rozpoczyna się czas wakacji, pamiętajmy, aby nie dyspensować się od niedzielnej Mszy świętej, tym bardziej, że mieliśmy już długą dyspensę z powodu wirusa.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek o godz. 16.00, a o 16.30 - Msza święta.

5. Po 6 lipca planowane są prace przy wymianie okna trójkątnego i montażu witraża św. Michała Archanioła. Polecamy te prace Panu Bogu i św. Michałowi Archaniołowi.

6. Dziękujemy za 7 ofiar na witraż na sumę 1210 złotych. Dziękujemy też rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z grupy 5 i 6 za ofiarę na witraż.

7. W przyszłą niedzielę – pierwszą w miesiącu – taca inwestycyjna. Bóg zapłać.

8. Z racji małej grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii po wakacjach, następuje zredukowanie 6 terminów do dwóch wrześniowych tj. 20 i 27 września.

9. Spotkania formacyjne grup duszpasterskich zostaną wznowione po wakacjach.

10. Od przyszłej niedzieli układ Mszy Św. wakacyjny – nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00, będzie natomiast Msza Św. o godz. 20.00.

11. Od minionego wtorku w naszym kościele po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Msz św. o godz. 16.00, trwa Nowenna do św. Józefa, która zakończy się 2 lipca oddaniem się pod opiekę św. Józefa całego narodu i Kościoła. Tego aktu dokona w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ks. abp Marek Jędraszewski. Ten akt zostanie także dokonany w naszym kościele.

12. Już 13 lipca zaczynamy nowy, poszerzony i pogłębiony projekt OCALENIE 2.0. Ten projekt jest zupełnie inny, niż dotychczas, organizowane wydarzenia: „Wielka Pokuta”, „Różaniec do Granic”, czy „Polska pod Krzyżem”. Tym razem najważniejsze jest „moje sam na sam” z Panem Bogiem. Ocalenie 2.0 to indywidualne rekolekcje trwające 33 dni i poprzedzone 7 dniowym postem przygotowującym do przeżycia tych rekolekcji. Celem jest osobiste nawrócenie i całkowite zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Najświętszym Sercem Jezusa. Rekolekcje będą polegały na codziennej modlitwie oraz rozważaniu lektury duchowej, której treść na każdy dzień dostępna będzie na stronie www.ocalenie.info a dla osób nie posiadających internetu będziemy drukować teksty. Każdego dnia także podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji osób przeżywających rekolekcje. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii, osób chcących wziąć udział w rekolekcjach.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Nieomylność papieża – Jak rozumieć ogłoszony przed 150 laty dogmat o nieomylności papieża i gdzie są jego granice?; Kibice rewolucji – Komu, również w Polsce, zależy na destabilizacji Ameryki?; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, "Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

14. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do pełnego ufności wołania do Pana Boga i zaufania Mu we wszystkich sytuacjach życia.