foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszej ewangelii Chrystus stawia nam pytanie: czy przyznamy się do Niego przed ludźmi? Jeśli tak, to również On się przyzna do nas przed swoim Ojcem, obdarzając nas miłosierdziem. Ale jeżeli nie przyznamy się do Niego przed ludźmi, to tym samym pozbawimy się szansy na miłosierdzie Boże.

2. Niewątpliwie człowiekiem, który przyznawał się do Chrystusa i żył według Bożego prawa, był św. Jan Chrzciciel, którego uroczystość Narodzenia będziemy obchodzić w środę.

3. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowych, które są po Mszy wieczornej.

4. Dziękujemy za 5 ofiar na witraż na sumę 650 zł. W lipcu planowane są prace nad wymianą żelaznej ramy okiennej i szkła na ramę aluminiową i szkło hartowane oraz prace związane z montażem witraża św. Michała Archanioła. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby naszej parafii od III i IV grupy dzieci pierwszokomunijnych.

5. W miniony piątek podczas odpustu, ks. Bp Stanisław Gębicki poświęcił tablicę upamiętniającą ofiary reżimu komunistycznego. Tablica znajduje się na zewnętrznej ścianie kościoła, po lewej stronie pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

6. Poradnia teologiczna czynna będzie w ostatni piątek miesiąca od godz. 18.30 – 19.30.

7. „Eucharystia jako ofiara jest także składana na wynagrodzenie za grzechy żywych i zmarłych, a także by otrzymać od boga duchowe i doczesne dary” (KKK,n.1414).

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Ojcostwo – dar i zadanie – O niezstąpionej roli ojca w wychowaniu synów i córek; Jak formować sumienie? – Jak odróżnić grzech śmiertelny od powszedniego, jak często się spowiadać?; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, "Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

9. Błogosław nam Panie, abyśmy nigdy nie wahali się przyznać do Ciebie wobec innych ludzi. Odważnie głośmy Chrystusa i nie wstydźmy się być Jego świadkami w świecie.