foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 procesja eucharystyczna, a do czwartku włącznie po Mszy wieczornej. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.

2. W najbliższy piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust w naszej parafii. Msze święte w tę uroczystość o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Stanisław Gębicki, a w koncelebrze będą kapłani świętujący 35-rocznicę święceń kapłańskich. W tym dniu przypada dzień modlitw o świętość kapłanów. Zapraszamy chór i zespół liturgiczny dorosłych do wzbogacenia liturgii odpustowej. Po Mszy św. nie będzie procesji natomiast będzie nabożeństwo czerwcowe. Tak postanowił ks. Biskup.

3. W środę przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, a w sobotę - Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W sobotę również o godz. 9.30 i 11.30 - I Komunia Święta. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci i rodziców w czwartek o godz.16.00.

4. W czwartek o godz. 16.30 spowiedź przed I Komunia Świętą dla drugiej grupy dzieci, a w sobotę o godz. 9.30 i 11.30 Uroczystość I Komunii Świętej.

5. Przez cały tydzień nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

6. "Tylko kapłani ważnie wyświęceni mogą przewodniczyć Eucharystii i konsekrować chleb i wino, aby stały się Ciałem i Krwią Pana”(KKK.n.1411).

7. Dziękujemy za 2 ofiary na witraż - 250 złotych.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Dystans i higiena – Na co możemy sobie pozwolić w tegoroczne wakacje?; Pisanie o Kościele – Skąd biorą się dziwne poglądy na Kościół w wielu mediach?; Miłość silniejsza od wirusa – O parach, które postanowiły nie odkładać ślubu nawet w czasie gdy w uroczystości mogło uczestniczyć tylko pięć osób; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, "Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

9. Boże błogosławieństwo przyjmijmy z wiarą, że Bóg wypełni swoją miłością nasze braki i uzdolni do czynienia dobra.