foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że wierzymy w Jednego Boga w trzech osobach: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

2. W tym tygodniu w czwartek uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwana Bożym Ciałem. Zazwyczaj jest ona połączona z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, ulicami ludzkich osiedli. Obchodzona jest jako swoiste nawiedzenie przez Chrystusa miejsca zamieszkania i pracy ludzkiej. W tym roku z powodu wirusa jest ta procesja zawieszona w naszej diecezji. W naszej parafii chcemy tę procesję urządzić wokół kościoła po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatków. Tego dnia także podczas Mszy Św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce Komunia Św. Rocznicowa – spotkanie organizacyjne uczniów klas IV przystępujących do Komunii Rocznicowej odbędzie się w środę 10 czerwca o godz. 19.00

3. W przyszłą sobotę o godz. 9.30 pierwsza grupa dzieci przystąpi do pierwszej Komunii św., a o godz. 11.30 - druga grupa.

4. W piątek o godz. 15.30 - nabożeństwo i spowiedź św. dla dzieci, rodziców, rodzeństwa, dziadków i chrzestnych.

5. W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w środę - bł. Bogumiła, a w sobotę- św. Antoniego Padewskiego.

6. W dniu 19 czerwca przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył J.E.Ks. Bp Stanisław Gębicki. Odbędzie się też w tym dniu dziękczynienie i zjazd kapłanów świętujących 35 rocznicę święceń.

7. Przypomnijmy sobie: ,,Sam Chrystus, wieczny Arcykapłan Nowego Przymierza, działając przez posługę kapłanów, składa Ofiarę Eucharystyczną. Sam Chrystus, rzeczywiście obecny pod postaciami chleba i wina, jest również darem ofiarnym składanym w Eucharystii.

8. Dziękujemy za 6 ofiar złożonych na witraż św. Michała Archanioła na sumę 1500 zł. oraz za jedną ofiarę 100 zł przelaną na konto parafialne z ul. Złotej. Bóg zapłać. Dziękujemy także za wyższe niż zwykle ofiary składane na tacę. Jest to piękny znak odpowiedzialności za swoją parafię i jej funkcjonowanie.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Oddychanie Bożą obecnością – Jak dobrze się modlić i na czym polega tzw.  modlitwa Jezusowa?; O co prosić Ducha? – Bóg nie jest sklepikarzem, który daje nam tylko to, co zamawiamy; oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

10. Niech błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej Jedynego doda nam sił do pracy nad sobą i walki z grzechem w naszym życiu.