foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Apostołowie otrzymali Ducha Świętego po to, aby mogli mężnie wyznawać swoja wiarę, bronić jej i według niej żyć. Konsekwencją tego wydarzenia dla Apostołów było udzielenie im władzy odpuszczania grzechów. Dzisiaj o godz. 16.00 uroczysta Msza Św. w drewnianym kościółku pod wezwaniem Ducha Św. na starym cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy w imieniu Ks. Infułata Mariana Bronikowskiego, Proboszcza sieradzkiej Bazyliki i Wikariusza Biskupiego na rejon sieradzki.

2.  Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, w którym przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny. Jutro też w Bazylice o godz.11.30 Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. Bpa W. Meringa.

3.  W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

4.  W tym tygodniu rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w czwartek będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. A ponadto pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.

5.  Dzięki Bogu od dziś zniesiono limity uczestnictwa w kościele we Mszy świętej. Zachowane są maski i odległość 2 m.

6.  W dniach 13, 20 i 27 czerwca będzie miała w naszej parafii miejsce I Komunia Święta. Módlmy się w intencji dzieci, które do niej przystąpią.

7.  Komunia Święta rocznicowa będzie miała miejsce w Uroczystość Bożego Ciała tj. 11 czerwca o godz. 12.00

8.  W Uroczystość Bożego Ciała procesja Eucharystyczna odbędzie się po Mszy Św. o godz. 16.00 wokół kościoła. Zapraszamy asystę i dzieci sypiące kwiatki.

9.  W tym tygodniu w środę tj. 3 czerwca o godz. 14.00 przy toaletach odbiór przez firmę elektrośmieci.

10.  Dziękujemy za ofiarę na potrzeby naszej parafii w wysokości 100zł. Bóg zapłać.

11.  Składamy podziękowanie dzieciom ze Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz im. Jana Pawła II oraz ich rodzicom, którzy z inicjatywy katechetki, p. Małgorzaty Polowczyk nagrali pieśń z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – „Bo nie zastąpi Ciebie nikt”. Piosenki można wysłuchać oraz obejrzeć na naszej stronie parafialnej oraz naszym parafialnym Facebook-u.

12.  "Eucharystia jest pamiątką Paschy Chrystusa, to znaczy dzieła zbawienia wypełnionego przez Jego życie, śmierć i zmartwychwstanie. Dzieło to uobecnia się w czynności liturgicznej” (KKK,n.1409).

13.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Jak działa Duch Święty? – Czy działanie Ducha Świętego może przeczyć rozumowi i logice?; Pierwsza spowiedź – Wzruszające przeżycia związane z pierwszą spowiedzią dzieci z domów dziecka; Rodzina sama w domu – Jak pandemia i związana z nią kwarantanna wpływają na życie polskich rodzin i na relacje w nich panujące?; oraz wiele innych artykułów. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, "Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

14.  Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, abyśmy otwierając się na działanie Ducha Świętego w naszym życiu, byli zdolni świadczyć zawsze o Chrystusie.