foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje, a także w intencji narodów głodujących.

2.  W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przygotowującą nas do przeżycia tej uroczystości.

3.  Za tydzień, w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4.  Jutro setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II - u nas już dzisiaj o godz. 12.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za Jego osobę i nauczanie. Jutro zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Od wczoraj możemy także oglądać wystawę okolicznościową przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz im. Jana Pawła II. Wystawa będzie dostępna do wtorku włącznie.

5.  Z racji setnej rocznicy ur. św. Jana Pawła II przez cały tydzień, w kaplicy adoracji, przed relikwiami i wizerunkiem św. Jana Pawła II ustawiony będzie klęcznik, na którym wyłożona będzie litania do św. Papieża. Zachęcamy do modlitwy.

6.  „Eucharystia jest centrum i szczytem życia Kościoła, ponieważ Chrystus włącza Kościół i wszystkie jego członki do swojej ofiary uwielbienia i dziękczynienia, złożonej raz na zawsze Ojcu na krzyżu. Przez tę ofiarę Chrystus rozlewa łaski zbawienia na swoje Ciało, którym jest Kościół”. (KKK 1407)

7.  Na zapytania i prośby rodziców dzieci pierwszokomunijnych, postanowiliśmy przeprowadzić I Komunię Świętą, w trzy soboty czerwca tj.13, 20 i 27. Rodziców prosimy o zgłoszenia do katechetów do 24 maja.

8.  Dziękujemy za 7 ofiar na planowany w lipcu witraż św. Michała Archanioła na sumę 2600 złotych.

9.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a także miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, „Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

10.  Niech Boże błogosławieństwo napełnia nas życie i uzdalnia do świadectwa, żeśmy uczniami Jezusa.