foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam, że bycie uczniem Chrystusa to przede wszystkim realizacja przykazania miłości w życiu codziennym.

2. Trwa miesiąc maj. Zechciejmy zachęcać się wzajemnie do udziału w nabożeństwach majowych zarówno w świątyni jak i przy kapliczkach.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w czwartek – św. Macieja Apostoła. Swoje imieniny obchodzą w tym dniu nasi księża wikariusze, którym życzymy, aby byli sługami radości i wiernie podążali za Chrystusem Dobrym Pasterzem. W sobotę przypada wspomnienie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

4. Z KKK: „Jezus mówi Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki… Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne… trwa we Mnie, a Ja w nim”. (KKK n.1406)

5. W środę, 13 maja, przypada dzień fatimski – modlić się będziemy o ustanie epidemii oraz za służbę zdrowia. Od godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – część radosną i bolesną różańca poprowadzą wspólnoty. O godz. 20.00 – część chwalebna różańca i rozważanie fatimskie.

6. Dziękujemy za 2 ofiary na witraż na sumę 200 zł. Bóg zapłać także za większe ofiary na tacę składane w tym trudnym czasie i za zrozumienie, dzięki któremu możemy przetrwać ten czas, który trwa już ponad dwa miesiące.

7. W porozumieniu z Ks. Biskupem, ustalony został nowy termin Bierzmowania na niedzielę 13 września. W zależności jednak od sytuacji, termin ten również może jeszcze ulec zmianom.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a także miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie” oraz „Miłujcie się”.

9. Świadomi tego, co stało się naszym udziałem w Eucharystii, żyjmy tak, abyśmy mogli często i godnie posilać się tym pokarmem na życie wieczne. Niech umacnia nas w tym błogosławieństwo Boga.