foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Od czytanej dziś Ewangelii Kościół dzisiejszą niedzielę nazywa Niedzielą Dobrego Pasterza, polecając szczególnie w tym dniu sprawę powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: podejmijmy w tym dniu również modlitwę w intencji dobrych i świętych powołań.

3.  W tym tygodniu, w piątek, przypada także uroczystość św. Stanisława – Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski.

4.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych - w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedzielę po godz. 16.00. Gromadźmy się także przy przydrożnych kapliczkach, aby czcząc Najświętszą Maryję Pannę wypraszać łaskę ustania pandemii.

5.  Dziś na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki. Po każdej Mszy Św. będziemy dokonywali tego zawierzenia także w naszym kościele.

6.  Powoli zbliża się ważne wydarzenie dla Kościoła i dla nas Polaków: 100 rocznica urodzin Jana Pawła II.

7.  Obok pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki została zamontowana na zewnętrznym murze kościoła tablica upamiętniająca wszystkie ofiary reżimu komunistycznego w latach 1917-1989. Treść inskrypcji została zatwierdzona przez IPN w Warszawie. Tablica zostanie poświęcona w odpowiednim czasie. Koszt tablicy wraz z montażem to 2300 zł.

8.  Dziękujemy parafianom za wsparcie materialne w tym trudnym czasie. Dziękujemy za 3 ofiary na witraż na sumę 500 zł.

9.  Pomimo wybuchu i trwania epidemii zostały wdrożone prace nad wykonaniem witraża św. Michała Archanioła w oknie trójkątnym nad prezbiterium. To najwłaściwszy czas by prosić św. Michała o ustanie epidemii, o ocalenie naszej parafii i parafian, miasta i Ojczyzny. To też motyw do dziękczynienia za łagodny i dość szczęśliwy jej przebieg u nas i w Polsce. Umowa na wykonanie witraża - plus szkło kolorowe -opiewa na 82.000 złotych. Natomiast ramy aluminiowej oszklonej szkłem hartowanym z demontażem i montażem - 84.610zł. - Razem całość wyniesie - 166.610 złotych. Prace planowane są na miesiąc lipiec.

 Ofiary na witraż można wpłacać również na konto parafii  http://nsj-sieradz.pl/index.php/kontakt

10.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a także miesięczników: „Rycerz Niepokalanej”, Anioł”, „W naszej Rodzinie”, „Wzrastanie”.

11.  Jesteśmy Bożą owczarnią z którą Dobry Pasterz oddał z miłości swoje życie. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam słuchać Jego głosu i wypełniać Jego słowa.