foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Uroczystość dzisiejsza oparta jest przede wszystkim na opisie ewangelicznym przyjścia Zmartwychwstałego do Wieczernika, w którym znajdowali się przestraszeni Apostołowie. To wydarzenie przedstawia również obraz ,,Jezu, ufam Tobie!”, który powstał na podstawie objawień, jaki otrzymała o Miłosierdziu Bożym św. Siostra Faustyna Kowalska, nasza diecezjanka pochodząca z Głogowca, parafia Świnice Warckie.

2. Zgodnie z obietnicą Jezusa dzisiaj, każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, a więc bez grzechu i przyjmie Komunię Świętą otrzyma darowanie wszystkich win i kar. Jest to łaska podobna do chrztu świętego.

3. Warto również przypomnieć, że papież Jan Paweł II w dniu 17 sierpnia 2002 roku w Bazylice Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach dokonał zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Sam też w wigilię uroczystości Miłosierdzia Bożego, 2 kwietnia 2005 roku, odszedł do domu Ojca. Również w to święto, 1 maja 2011 roku, został ogłoszony błogosławionym, a 27 kwietnia 2014 roku - świętym.

4. Dzisiaj w Kaplicy Miłosierdzia o godz. 15.00 ostatni dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.

5. Ksiądz Biskup Ordynariusz dekretem odwołał wszystkie Pierwsze komunie w maju. W zależności od rozwoju sytuacji z wirusem, według ustaleń na dzień dzisiejszy, odbędą się one od trzeciej niedzieli września.

6. Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia, od dnia jutrzejszego (czyli od poniedziałku - 20 kwietnia) w liturgii wewnątrz kościołów może znajdować się 1 osoba na 15m2. W przypadku naszego kościoła, podczas Mszy Św. będzie zatem mogło jednocześnie uczestniczyć od jutra 82 osoby w górnym kościele plus 12 osób w dolnym kościele. Będą także otwarte drzwi główne kościoła i będzie można także uczestniczyć we Mszy Św. na zewnątrz kościoła, zachowując odległości między osobami. Prosimy także, by odległości min. 2m zachować podczas przyjmowania Komunii Św. Od jutra zniesiony jest także zakaz wnoszenia do kościołów trumny czy urny, w trakcie sprawowania pogrzebów.

7. Serdecznie dziękujemy tym parafianom, którzy rozumiejąc obecną sytuację parafii wsparli ją swoimi ofiarami składanymi w kościele, w kaplicy, osobiście a także przelewami na konto parafialne, które jest na naszej stronie internetowej.

8. Zachęcamy do elektronicznej lektury najnowszego numeru tygodnika „Idziemy”. Link do pobrania na naszej stronie parafialnej.