• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

VI Niedziela Wielkanocna /01 maja 2016 r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Dzisiaj pierwsza grupa dzieci przystępuje do I Komunii Świętej. Polecajmy te dzieci i ich rodziny Miłosierdziu Bożemu. O godz. 15.00 zaś nabożeństwo dziękczynne za dar Komunii Świętej.

2.    We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto Narodowe. Porządek niedzielny Mszy świętych. Po każdej Mszy Świętej Odnowa w Duchu Świętym będzie prowadzić różaniec w intencji Ojczyzny i o Boże błogosławieństwo i zjednoczenie Polaków.

 

3.    W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

4.    W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z homilia o największym zagrożeniu dla Polski wg objawień fatimskich, po niej różaniec i procesja Fatimska.

5.    Od piątku rozpoczynamy o godz. 18.00 nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O 19.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania połączone z egzaminem.

6.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.Odmawiajmy też litanie przy krzyżach czy w domach.

7.    W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla dzieci z II Grupy komunijnej, a w niedzielę o godz. 10.30- I Komunia Święta.

8.    Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po godz. 16.00. Polecajmy Matce Najświętszej dzieci komunijne i ich rodziny, a także wszystkie nasze sprawy.

9.    Zakupiliśmy 4 tomy najnowszego lekcjonarza mszalnego używanego podczas liturgii oraz odnowiliśmy puszkę na Komunię Świętą. Koszt to 725 zł.

10.    Wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy odbędzie się 4 czerwca. Zapisy i informacje u ks. Roberta.

11.    W środę rozpoczynają się matury. Maturzystów, którzy chcą zawierzyć swoje egzaminy Panu Bogu zapraszamy na Mszę św. w ich intencji 3 maja o godz. 18.00.

12.    Zespół Soli Deo zaprasza na koncert do Szkoły Muzycznej dnia 6 maja o 19.00. Jest to promocja płyty „Z głębi serca” - wstęp wolny.

13.    Dziś przypada w naszej Diecezji – Niedziela dla ŚDM 2016. Nasza młodzież przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel.

14.    Orędzie Ks. Biskupa - do przeczytania w dziale ŚDM

15.    Chcemy też podzielić się stanem przygotowań w naszej Parafii przed ŚDM 2016. Przygotowania dotyczą dwóch spraw-wymiarów.

Pierwsza to przyjęcie młodzieży z Korei Płd w dniach 20-26 lipca na tzw. „Dni w Diecezji”. Przygotowania do tego wydarzenia ruszyły już jesienią 2013 r. Od tego czasu w naszej parafii stworzyła się grupa ponad 20 wolontariuszy, chcących przygotować się do tego wydarzenia i pomóc w przyjęciu gości z zagranicy. Młodzież ta uczestniczyła w szkoleniach we Włocławku i spotkaniach formacyjnych w naszej parafii. Podczas „kolędy” zbieraliśmy też chętne rodziny, które przyjmą pod swój dach młodzież. W 2015 roku dowiedzieliśmy się, że nasza parafia będzie przyjmować połowę 100 osobowej grupy, która przyjedzie do Sieradza z koreańskiej wyspy JEJU”. Na dzień dzisiejszy mamy 29 rodzin gotowych przenocować około 60 pielgrzymów w dniach 20-25 lipca 2016. W czerwcu będziemy jeszcze z nimi indywidualnie się kontaktować i przedstawiać szczegółowe informacje.

Druga sprawa to wyjazd naszych parafian na nocne czuwanie i Mszę Świętą z papieżem Franciszkiem w dniach 30-31 lipca 2016 – tzw. pakiet C - ŚDM 2016. Na dzień dzisiejszy mamy 46 osób z 50 zgłoszonych w systemie rejestracyjnym. Istnieje możliwość rozszerzenia tej grupy do 56 osób. Przy przekroczeniu tej liczby trzeba będzie zorganizować kolejny autokar, dlatego prosimy niezdecydowanych o jak najszybsze podjęcie decyzji i zgłoszenie się do ks Roberta. Chcemy już teraz poinformować, że nie będzie możliwości indywidualnego dotarcia na samą Mszę. Osoby niezarejestrowane w systemie będą zatrzymywane przed Krakowem kilkadziesiąt km od miejsca głównych uroczystości. Do niedzieli 22 maja prosimy o wpłatę pozostałej części opłaty za pakiet. Zachęcamy jeszcze rodziny do otwarcia swoich domów a niezdecydowanych do udania się do Krakowa na to wielkie święto wiary. Prosimy też o dzisiejsze wsparcie ofiarą przygotowań wydarzeń w naszej Diecezji a naszej młodzieży dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tej zbiórki.

16.    Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na drodze dawania świadectwa Chrystusowi.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme