foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Podobnie jak niewiasty i apostołowie, którzy zastali pusty grób Chrystusa, również i my idźmy głosić całemu światu radosna wiadomość, że grób jest pusty, a Chrystus zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech Chrystus obdarzy nas swoim pokojem w tym trudnym czasie, który przeżywamy. Niech radość i nadzieja zstąpi do naszych serc.

2. W tym dniu wspaniałym wszyscy składamy sobie życzenia. Czynimy to również my, Wasi duszpasterze, życząc Wszystkim Parafianom obecnym na liturgii, a także znajdującym się w swoich domach z powodu pandemii wirusa, aby spotkanie z Chrystusem zmartwychwstałym w kościele czy przez media, zapaliło Wasze serca paschalnym płomieniem i rozproszyło mroki codzienności w tym czasie próby - codzienności Waszej i Waszych bliskich. Niech doda Wam sił w pokonywaniu tego trudnego czasu niepewności i bezradności oraz pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Szczególne życzenia ślemy pod adresem lekarzy, pracowników szpitali, służb i chorych. „Pan odbuduje Jeruzalem” - mówi psalmista. „On leczy złamane serca”. Alleluja.

3. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez Jana Pawła II. Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc Siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Wskazał jej pięć sposobów, przez które ludzie mogą wypraszać miłosierdzie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie!, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na Krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15.00), obchodzenie święta Miłosierdzia oraz szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.

4. Od Wielkiego Piątku do święta Miłosierdzia trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

5. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego połączona jest z oktawą wielkanocną. Można w tym czasie nawiedzać grób Pański, który w tym roku przygotował wraz ze współpracownikami ks. Maciej Pawlak. Serdecznie za trud dziękujemy. Dziękujemy też ks. Krzysztofowi i Maciejowi oraz ks. kan. Ryszardowi i ks. dr Tadeuszowi. Msze święte dziś i jutro w układzie niedzielnym z tym, że na Mszy poza usługującymi może przebywać 5 osób. Następne 5 osób może uczestniczyć w dolnym kościele, który będzie połączony poprzez nagłośnienie. Tam też będzie udzielana Komunia Święta.

6. Zachęcamy do elektronicznej lektury najnowszego numeru tygodnika „Idziemy”. Link do pobrania na naszej stronie parafialnej.

7. Zmartwychwstanie nadaje sens naszemu życiu, sprawia, że z nadzieją możemy patrzeć w przyszłość. Bądźmy świadkami Jego miłości, świętujmy Jego zwycięstwo nad śmiercią, szukajmy tego, co w górze, radujmy się Jego życiem. Spędzajmy pięknie świąteczny czas. Niech nas prowadzi Boże błogosławieństwo.