foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dobiega końca Liturgia Wigilii Paschalnej - Rezurekcja podczas której doświadczyliśmy Zmartwychwstania Chrystusa. Przypomnieliśmy sobie historię zbawienia, przeżyliśmy liturgię chrzcielną i przyjęliśmy Zmartwychwstałego do naszych serc. Niestety ze względu na panującą pandemię wirusa odwołana jest w tym roku procesja rezurekcyjna będąca wyjściem na zewnątrz i obwieszczeniem radosnej wiadomości o zmartwychwstaniu Chrystusa wszelkiemu stworzeniu. Tę radość musimy zachować w naszym wnętrzu i dzielić się nią z domownikami. W jutrzejszą uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek wielkanocny Msze święte wg. porządku niedzielnego. Zgodnie z zaleceniem władz we Mszy św. może brać udział poza celebransem i usługującymi 5 osób, dlatego żeby umożliwić uczestnictwo kolejnym pięciu osobom będzie otwarta kaplica Miłosierdzia Bożego - dolny kościół, który będzie połączony nagłośnieniem z górnym. Tam też będzie udzielana Komunia Święta. Bardzo prosimy parafian o przestrzeganie tego zalecenia, gdyż w przeciwnym razie grożą nam wysokie kary oraz niebezpieczeństwo zarażenia siebie lub kogoś. Dla dobra swojego i bliźnich w większości pozostańmy w domach i przeżyjmy liturgię przez transmisję w mediach. Niech ta izolacja i niemożność bycia na Eucharystii w najważniejsze święta dla nas chrześcijan, zrodzi w nas autentyczne pragnienie Eucharystii i głębsze jej ukochanie.

2. Dziękujemy księdzu Maciejowi Pawlakowi i jego pomocnikom za trud przygotowania w tym roku kaplicy grobu Pańskiego. Dziękujemy paniom i panom sprzątającym kościół, panu organiście Idziemu i panu kościelnemu Józefowi wraz z żoną, pani Joannie i wszystkim księżom - zwłaszcza ks. Krzysztofowi i ks. Maciejowi Adamskiemu za przygotowanie i prowadzenie liturgii Triduum Paschalnego.

3. Od pustego grobu Zmartwychwstałego Pana życzymy w tym trudnym czasie wszystkim Parafianom i będącym poza parafią mieszkańcom naszej parafii, nadziei na pokonanie wszystkich naszych grobów i lęków. Życzymy, by miłość i moc Zmartwychwstałego wypełniły nasze życie, byśmy świadomi szczodrego obdarowania, szli ku Niemu: kochający, silni, odważni, wypełniający nasze zadania z radością, szczodrze obdarowując innych pomocą oraz Chrystusowym pokojem. Sursum corda!