foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym czasie będziemy przeżywać tajemnice zbawcze: męki, śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Szczególnie są one widoczne w liturgii Triduum Sacrum, które rozpocznie się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00, a zakończy się Nieszporami niedzieli zmartwychwstania (godz. 18.00). W Wielki Piątek o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, a w Wielką Noc o godz. 22.00 Liturgia Wigilii Paschalnej - Rezurekcja - z racji epidemii bez procesji rezurekcyjnej. W niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny porządek niedzielny Mszy świętych. Z racji trwającej pandemii wirusa przypominamy, że jednorazowo w kościele może przebywać poza celebransami i usługującymi - tylko 5 osób. Zapraszamy szczególnie tych, którzy mają zamówione w tym czasie intencje mszalne.

2.  W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej adoracja w kaplicy Miłosierdzia Bożego do godz. 22.00. Podobnie w Wielki Piątek - w kościele. W Wielką Sobotę nie ma święconki (w okresie epidemii zastępuje ją wyjątkowo modlitwa błogosławieństwa, dostępna na naszej stronie parafialnej, odmówiona przez głowę rodziny przed śniadaniem wielkanocnym). Adoracja Pana Jezusa w kościele od godz. 9.00 - 16.00 i od 18.00 - 22.00. Przy czym należy pamiętać, że w kościele podczas adoracji także może przebywać tylko 5 osób. Dziękujemy za zrozumienie. Zachęcamy naszych parafian do przeżywania Triduum Paschalnego poprzez transmisję w mediach.

3.  W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły (jakościowy i ilościowy), czyli nie spożywanie pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta, a dwa lekkie. Natomiast w Wielką Sobotę obowiązuje post jakościowy (pokarm bezmięsny).

4.  Przykro nam, że nie możemy w całej Wspólnocie przeżywać najświętszych tajemnic naszej wiary. Jednoczymy się jednak duchowo ze wszystkimi Parafianami i zapraszamy do duchowej wspólnoty na modlitwie. Codziennie wieczorem modlimy się w naszym kościele na różańcu o ocalenie przed epidemią naszego miasta i naszej parafii.

5.  Spowiedź w najbliższym tygodniu w kaplicy Miłosierdzia: rano w poniedziałek od 10 do 12 i od wtorku do czwartku od 9 do 11 oraz po południu od poniedziałku do czwartku od 15 do 17. W Wielki czwartek w godzinach spowiedzi w kaplicy będziemy dodatkowo udzielali co kilka minut Komunii Św. Przypominamy o tym, że w kaplicy jednorazowo może przebywać nie więcej niż 5 osób. Uszanujmy ten przepis dbając wzajemnie o swoje zdrowie. Pamiętajmy też o zachowaniu odległości między sobą ok. 2 metrów.

6.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej zwłaszcza tygodnika „Idziemy” poprzez internet. Link do pobrania bezpłatnego najnowszego numeru wraz z dodatkiem Ład Boże dostępny na naszej stronie parafialnej.

7.  Przyjmijcie Boże błogosławieństwo, aby stać się czytelnymi świadkami Bożej miło-ści. Wszystkim życzymy wytrwałości i siły ducha w zmaganiu z epidemią oraz głębi duchowej w przeżywaniu Wielkiego Tygodnia.