foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać.

2.  W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; szczególnie w tym dniu zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym.

3.  W przyszły poniedziałek, 14 października, przypadnie dzień nauczycieli i wychowawców, polećmy w tym dniu Bogu naszych pedagogów. Módlmy się zarówno za tych, których już nie ma pośród nas - prosząc dla nich o życie wieczne, jak i tych, którzy obecnie kształtują młode pokolenia, aby dobry Bóg obdarzył ich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

4.  W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski, w ramach którego będzie przypominana nauka papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane przez młodzież do puszek ofiary na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" im. Jana Pawła II.

5.  Również w ramach obchodów Dnia Papieskiego po Mszy św. o godz. 18.00 będzie uroczysty koncert. O godz. 20.00 – odbędzie się czuwanie fatimskie - 1 tajemnica różańcowa, słowo kapłana i procesja.

6.  W sobotę, 12 października o godz. 10.30 w bazylice katedralnej we Włocławku będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza z racji 450 rocznicy powstania WSD we Włocławku.

7.  W czwartek po Mszy św. i różańcu spotkanie członków "Faustinum”.

8.  Dzisiaj o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych, a po Mszy św. o godz. 18.00 koncert w ramach "sieradzkiej jesieni organowej”.

9.  Od jutra Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne REO. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 19.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

10.  W niedzielę, 20 października na godz. 17:15 Rycerze Kolumba zapraszają do Kaplicy Miłosierdzia na film: "Ziemia Maryi” ukazujący wyjątkową rolę Matki Bożej w planach Stwórcy i w życiu każdego z nas, żyjących w tych niepewnych czasach. Wstęp wolny.

11.  Przypominamy także, iż we włocławskiej katedrze, w niedzielę 13 października o godz. 18 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Wstęp na koncert jest wolny.

12.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim wielu ciekawych artykułów.

13.  Niech Boże błogosławieństwo umocni nas do służby Bogu i drugiemu człowiekowi.