foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Liturgia słowa Bożego w dialogu bogacza z Abrahamem ukazuje kryterium zbawienia, którym jest pomoc drugiemu człowiekowi.

2. Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w osiągnieciu zbawienia. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca nas do jego codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej o godz. 17.00 z udziałem dzieci czy dorosłych po Mszy o godz. 18.00, czy też indywidualnie np. w domu. Dzieci uczestniczyć będą w konkursie różańcowym otrzymując karteczki układanki październikowej. Najwytrwalsi zostaną na koniec nagrodzeni.

3. Inną formą pomocy Kościoła w przemianie naszych serc jest pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oba te nabożeństwa wymagają stanu łaski uświęcającej, a więc zachęcają nas do sakramentu pokuty. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o 16.30 Msza święta. W sobotę przypada wspomnienie św. Siostry Faustyny. Jest organizowana pielgrzymka do Świnic Warckich - miejsca Jej urodzin i chrztu. Wieczorem o godz. 18.00 - nabożeństwo pierwszosobotnie. Medytacja, a po niej różaniec ze św. siostrą Faustyną.

4. W niedzielę o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Hieronima, we wtorek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę - Aniołów Stróżów, w piątek - św. Franciszka z Asyżu, w sobotę - święto poświęcenia bazyliki katedralnej we Włocławku i św. Siostry Faustyny.

6. We wtorek o godz.16.30 spotkanie formacyjne wdów w pokoju Radia Maryja, a o 18.30 spotkanie katechetów.

7. Caritas diecezji włocławskiej zachęca parafie i szkoły do włączenia się w akcję "Tornister misyjny”, w ramach której zbieramy przybory i zeszyty dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. Akcja trwa do 11 października.

8. Bractwo Eucharystyczne z ks. Maciejem Adamskim, zapraszają do wspólnej modlitwy w kaplicy miłosierdzia dn. 03.10. na godz. 17.00 a następnie do uczestnictwa w Eucharystii w intencji osób adorujących najświętszy sakrament.

9. 06.10 w niedzielę na mszy św. o godz. 10:30, zostaną poświęcone różańce dla dzieci, przygotowujących się do I komunii św.

10. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza od 7 października na Rekolekcje Ewangelizacyjne REO. Poprowadzi je ks. Maciej Pawlak, a spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 19.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

11. Informujemy, iż we włocławskiej katedrze, w niedzielę 13 października o godz. 18 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki oratoryjnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.

12. Dziękujemy za 1 ofiarę na kościół - 100 zł.

13. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na koncert organowy. Wystąpi p. Krzysztof Karcz

14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”.

15. Umocnieni Bożym słowem, nakarmieni chlebem życia, idźmy do naszych obowiązków, sławiąc Boże Miłosierdzie i obdarzając nim każdego spotkanego człowieka.