foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami problem dotyczący funkcjonowania człowieka na styku bogactwa i ubóstwa. Warto zauważyć, że w rozumieniu biblijnym ubóstwo samo z siebie nie jest cnotą, ani bogactwo samo z siebie nie jest grzechem. Chrystus będąc bogaty, dla nas stał się ubogim, aby człowieka ubogacić swoim ubóstwem.

2.  Skutkiem tego powinna być świadomość, że nie można służyć Bogu i światu. Komu więc służymy?

3.  W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w poniedziałek - św. Pio z Pietrelciny, w piątek - św. Wincentego a Paulo, w sobotę - św. Wacława.

4.  W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. prof. Tadeusza Lewandowskiego - profesora na Uniwersytecie Toruńskim oraz budowniczego nowego kościoła. Na wszystkich Mszach Św. głosi On słowo Boże prosząc o wsparcie finansowe na budowę kościoła. Ks. Profesorowi serdecznie dziękujemy za Jego posługę, a za wszystkie ofiary na potrzeby budowanego przez ks. Profesora kościoła, składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.  Dzisiejsza niedziela – 22 września jest czwartą niedzielą miesiąca. Podczas mszy świętej o godz. 12-tej będziemy modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w lipcu, sierpniu lub we wrześniu - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo. Zachęcamy także małżeństwa do włączania się we wspólnoty Kościoła Domowego. Informacje i szczegóły u księży oraz na plakacie w gablocie.

6.  Dziś także Rycerze Kolumba zapraszają do parafialnego kina na polsko-hiszpański film pt. "Największy Dar". Wspaniały film, który pobudza myślenie i potrafi zmienić życie. Zapraszamy o godz. 18:15 do kaplicy Bożego Miłosierdzia.

7.  5 października organizowana jest  Pielgrzymka kół różańcowych diecezji włocławskiej do Świnic Warckich. Zapisy i szczegóły po mszach św. w zakrystii lub u ks. Macieja Pawlaka.

8.  Informujemy, że trwają wciąż zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy oraz karty zgłoszeniowe z programem są do odbioru w kancelarii parafialnej.

9.  Po wakacyjnej przerwie zapraszamy chętnych na „Spacer Miłosierdzia” – w każdą środę na godz. 21 oraz na spotkania Kręgu Biblijnego w czwartki po wieczornej Mszy Św.

10.  Odnowa w Duchu Świętym zaprasza od 7 października na Rekolekcje Ewangelizacyjne REO. Poprowadzi je ks. Maciej Pawlak, a spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 19.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

11.  Poradnia ESKULAP zaprasza dziś w godz. 8-14 na badania w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Bliższe inf. w przychodni ESKULAP.

12.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”.