foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli wskazuje nam na to, co najważniejsze w podjętej przez Chrystusa misji zbawienia człowieka, a mianowicie Chrystus przyszedł zbawić tych, którzy się źle mają, a więc do grzeszników. Tym bowiem, którzy nie zauważają w sobie słabości i grzechu, Chrystus nie jest potrzebny, bo jak im się wydaje, sami zapewnią sobie zbawienie.

2.  W tym tygodniu wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc młodych na liturgie w środę o godz. 18.00, a szczególnie kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne.

3.  Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Korneliusza i Cypriana, w piątek - św. Andrzeja Kim Taegon, a w sobotę - św. Mateusza Apostoła. W tym też dniu, 21 września przypada 14 r.śm. ks. prałata Józefa Kucharskiego - budowniczego naszego kościoła. Jest to jednocześnie dekanalny dzień modlitwy za zmarłych kapłanów. W tym roku koncelebrze będzie przewodniczył nasz były wikariusz - ks. kanonik Roman Żerkowski. On też wygłosi kazanie. Serdecznie zapraszamy parafian na tę uroczystość.

4.  W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. prof. Tadeusz Lewandowski - profesor na Uniwersytecie Toruńskim oraz budowniczy nowego kościoła. Będzie też nas prosił o wsparcie budowy kościoła.

5.  Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

 6.  Najbliższa niedziela – 22 września jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy, po wakacyjnej przerwie, ponownie modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w lipcu, sierpniu lub we wrześniu - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

7.  Również w niedzielę za tydzień Rycerze Kolumba zapraszają do parafialnego kina na polsko-hiszpański film pt. "Największy Dar". Jest to film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie. Zapraszamy już za tydzień, 22 września o godz. 18:15 do kaplicy Bożego Miłosierdzia.

8.  5 października organizowana jest  Pielgrzymka kół różańcowych diecezji włocławskiej do Świnic Warckich. Zapisy po mszach św. w zakrystii lub u ks. Macieja Pawlaka. Bliższe informacje na temat pielgrzymki podamy w późniejszym terminie.

9.  Informujemy, że trwają wciąż zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy oraz karty zgłoszeniowe z programem są do odbioru w kancelarii parafialnej.

10.  Po wakacyjnej przerwie zapraszamy chętnych na „Spacer Miłosierdzia” – w każdą środę na godz. 21 oraz na spotkania Kręgu Biblijnego w czwartki po wieczornej Mszy Św.

11.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”.