foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Chrystus w dzisiejszej Ewangelii wskazuje, co trzeba zrobić, aby zostać Jego uczniem. ,,Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem”. Warto sobie odpowiedzieć, czy ten warunek spełniam.

2.  Dziś odpust w Charłupi Małej z racji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwanego świętem Matki Bożej Siewnej. Z tym świętem związany jest obrzęd poświęcenia ziarna na nowy zasiew.

3.  Zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się również sprawami katechetycznymi swoich dzieci, nie tylko tych, które będą przystępowały do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej czy bierzmowania, ale też wszystkich pozostałych. Obowiązkiem bowiem rodziców jest religijne wychowanie dzieci. Przypominamy również rodzicom, że właściwym miejscem do przyjmowania sakramentów jest ich własna parafia. Choć na przykład wielu chrzciło swoje dzieci w innych parafiach.

4.  W przyszłą niedzielę złożenie deklaracji o godz. 10.30 przez rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej Komunii świętej. Dzieci i rodziców zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. o godz. 10.30, a młodzież i kandydatów do bierzmowania o godz. 9.00.

5.  W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w sobotę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu spotkanie na lotnisku w Kruszynie pod krzyżem papieskim w ramach akcji "Cała Polska pod Krzyżem”. Trwają zapisy u p. Wiesławy Górskiej - codziennie po Mszy wieczornej. Plakaty są wywieszone w gablotach. W naszej parafii w tym dniu o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia z Koronką, adoracja indywidualna do godz. 17.00, o godz. 17.00 adoracja wspólnotowa prowadzona przez wspólnoty w Kaplicy Miłosierdzia. O godz. 18.00 Msza św. o Krzyżu, a po niej procesja do krzyża - tu litania do Krzyża świętego oraz jeden dziesiątek różańca w intencji Ojczyzny.

6.  Trzynastego września Dzień Fatimski. Po Mszy wieczornej wspólnoty poprowadzą dwie części różańca; radosną i światła. O godz. 20.00 - Czuwanie Fatimskie zakończone procesją ze świecami.

7.  W niedzielę 15 września o godz. 10.30 – Dożynki powiatowe i parafialne. Na zakończenie dzielenie się chlebem.

8.  Zapraszamy 21 września o godz. 18.00 na Mszę św. koncelebrowaną przez księży z naszego dekanatu za zmarłych kapłanów w 14 rocznicę śmierci ks. prałata Józefa Kucharskiego - budowniczego naszego kościoła. Mszy świętej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi nasz były wikariusz ks. kan. Roman Żerkowski.

9.  Po wakacyjnej przerwie, Rycerze Kolumba zapraszają znów do parafialnego kina. Tym razem na tegoroczną produkcję polsko-hiszpańską pt. "Największy Dar". Film ten, to ogromna dawka wzruszenia, pozytywnych emocji i duża porcja humoru. Film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie. Na projekcję zapraszamy już za dwa tygodnie, 22 września o godz. 18:15 do kaplicy Bożego Miłosierdzia.

10.  W środę po Mszy Św. Wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne wszystkich wyjeżdżających do Włocławka na akcję „Polska pod Krzyżem”.

11.  W niedzielę 22 września kazania będzie głosił ks. prof. Tadeusz Lewandowski. Będzie też zbierał przed kościołem ofiary na budujący się kościół w Obrowie.

12.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”.