foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus głosił zbawienie dla wszystkich ludzi i każdy człowiek może je osiągnąć. Jedyną jednak drogą do Ojca jest sam Jezus Chrystus, który przez swoja śmierć i zmartwychwstanie wprowadza nas do domu Ojca.

2. Przy okazji kończących się wakacji warto zadać sobie pytanie, czy ten dany nam przez Boga czas wykorzystaliśmy dla naszego zbawienia?

3. W poniedziałek, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszej parafii o godz.7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po południu kancelaria parafialne będzie nieczynna.

4. We wtorek w liturgii wspominamy św. Monikę, w środę - św. Augustyna, a w czwartek - św. Jana Chrzciciela.

5. W niedzielę, 1 września, na Mszę o godz. 10.30 zapraszamy dzieci z tornistrami, które zostaną poświęcone. Natomiast w poniedziałek, 2 IX, o godz. 8.00 - Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

6. Paliwo grzewcze na ten rok zostanie zakupione za ok. 20 tysięcy złotych.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - taca inwestycyjna.

8. Dziękujemy za 3 ofiary na kościół w wysokości 400 złotych.

9. Od przyszłej niedzieli grupa parafian zainicjowała śpiewanie Godzinek ku czci NMP. Będą one śpiewane ok. godz. 6.55, po nich katecheza i wypominki. Od przyszłej niedzieli wracamy też do Mszy św. o godz. 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

10. We wtorek, 3 IX o godz. 18.40 - spotkanie katechetów.

11. Organizowany jest wyjazd 14 IX do Kruszyna pod Włocławkiem na ogólnopolską akcję ,,Polska pod Krzyżem”, której współautorem jest znany nam z rekolekcji p. Lech Dokowicz. Zapisy codziennie po wieczornej Mszy św. u p. Wiesławy Górskiej. Przy wejściach do kościoła są wyłożone foldery na temat tej akcji, które można zabrać ze sobą..

12. Niech na wszystkie przeciwności w naszym życiu będzie umocnieniem błogosławieństwo Pana.